Skocz do zawartości

Ograniczenia czasowe automatyzacji nie działają?


vatazhka

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem automatyzacje najprostsze z możliwych: "wykryto ruch - włącz urządzenie" oraz "nie wykryto ruchu przez 10 minut - wyłącz urządzenie" i w obu regułach ustawiłem czas obowiązywania między 8:00 a 20:00. We wszystkich urządzeniach mam ustawioną te samą strefę czasową, region chmury to Polska (same automatyzacje są lokalne). Niemniej jednak reguły działają cały czas.

 

Czy ktoś podpowie mi, o co chodzi?16d67696c8b65e899806c75eebb8550d.jpg31651613c8543a424f7f4097fc11e759.jpg3921371502f13858981d63575fa89f87.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że rozważasz zaproponowanie tej procedury https://smartme.pl/problem-z-harmonogramem-dzialania-w-automatyzacjach-xiaomi-poradnik/ ?

Moja bramka ma oznaczenie ZNDMWG02LM na spodzie (wersja firmware to v1.4.6_0043), więc nie mam pewności, czy zachowuje się od tym względem jak jej chiński odpowiednik.

Od strony aplikacji wszystko wygląda poprawnie, strefa czasowa na wszystkich urządzeniach (w tym na bramce) jest wszędzie ta sama. Nie mam problemu z automatyzacjami typu cloud np. włącz/wyłącz/zmień tryb pracy urządzenia o zadanej godzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, vatazhka napisał:

Nie mam problemu z automatyzacjami typu cloud np. włącz/wyłącz/zmień tryb pracy urządzenia o zadanej godzinie.

To by znaczyło że chodzi o coś innego. Z mgl03 lokalne automatyzacje też źle działały, nie tylko cloud, pomimo dobrych stref czasowych CET. Miałem taki problem i zacytowane rozwiązanie pomógło. Dawno zrobiłeś te utomatyzacje? Zdarzało mi sie że czasowo zaczynały prawidłowo działać dopiero po kilkunastu godzinach, nawet lokalne po LAN.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam jechać wg poradnika, tylko skoro teraz mamy czas CET, czyli UTC+1 (dopiero w ostatnią niedzielę marca przechodzimy na CEST, czyli UTC+2), to mam odpowiednio go skorygować?

Ewentualnie przenieść bramkę do chińskiego regionu, tam zaciągnie ona nowy firmware, przenieść z powrotem do europejskiego i zacznie to dobrze działać? Jak wymusić aktualizację oprogramowania, wykona się ona automatycznie?

Dobrze zrozumiałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób według poradnika. Zmiana czasu nie powinna spowodować problemów. A nowe fw po zmianie regionu na Chiny samo powinno się pobrać. U mnie nowe FW znalazło od razu, a z twojego oznaczenia wynika że masz właśnie mgl03.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem na razie taniec z przeniesieniem bramki do Chin, aktualizacją firmware i powrotem do Polski. Na szczęście ustawienia bramki zostały zapamiętane i nie muszę skakać po drabinie, żeby ponownie parować wszystkie czujniki. Jedynie pozmieniały się im nazwy i teraz muszę zgadywać, który jest który.

Będę obserwował, czy reguły działają w zadanych godzinach i dam znać.

Edit: Okazało się, że należy ponownie zapisać wszelkie reguły odwołujące się do czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...