Skocz do zawartości

SafetyNet test failed


biiingoo

Rekomendowane odpowiedzi

Problem z Safenetem. Nie przechodzi testu ctsprofile. Od razu uprzedzę komentarze: "było o tym", "poszukaj", itp. Wiem co to magisk i wiem jak działa moduł props.

W moim przypadku wszystko działało aż do dzisiaj. Nie wiem dlaczego i co się stało, ale Magisk przestał działać. Manager wymagał aktualizacji, a sam Magisk nie był aktywny. Po aktualizacji Managera z poziomu samej aplikacji, miałem ponownie możliwość zaktualizowania magiska. Sprawdziłem ustawienia w props, zarówno aktywny jest fingerprint (opcja 1) jak i key attestation (opcja 2) (ustawione na Mi 3W). Nie przeszło SafetyNet testu przy tych ustawieniach. Błąd Cts Profile.

Odinstalowałem Magiska całkowicie, uprzednio odinstalowując Props. Ponowna instalacja. te same ustawienia. Nie przechodzi testu Ctsprofile.

Odnoszę wrażenie, że zostało zablokowane zaświadczenie klucza (MI 3W), które dotychczas działało. Ktoś ma podobny problem? Jakieś rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, czyli czekamy na ruch XDA. BTW, testował może ktoś: https://xiaomi.eu/community/threads/tutorial-working-fix-for-safetynet-cts-profile-failed.59384/.

Mam zainstalowaną wersję xiaomi.eu 12.0.8 i mam 10 androida. Teoretycznie MIUI 12, zgodnie z informacjami na xiaomi.eu jest postawione na 11 androidzie. Czy zatem wersja 12.2.2 jest na 11-stce?

Faktycznie wersja safenet-fix-v1.0.2 nie działa na 10-tce. Telefon przy starcie zawiesza się na logo MIUI. Moduł można łatwo odinstalować z poziomu TWRP zgodnie z instrukcją w wątku. Jeśli ktoś ma 11-stkę, to proszę o sprawdzenie.

Edytowane przez biiingoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, czyli czekamy na ruch XDA. BTW, testował może ktoś: https://xiaomi.eu/community/threads/tutorial-working-fix-for-safetynet-cts-profile-failed.59384/.
Mam zainstalowaną wersję xiaomi.eu 12.0.8 i mam 10 androida. Teoretycznie MIUI 12, zgodnie z informacjami na xiaomi.eu jest postawione na 11 androidzie. Czy zatem wersja 12.2.2 jest na 11-stce?
Faktycznie wersja safenet-fix-v1.0.2 nie działa na 10-tce. Telefon przy starcie zawiesza się na logo MIUI. Moduł można łatwo odinstalować z poziomu TWRP zgodnie z instrukcją w wątku. Jeśli ktoś ma 11-stkę, to proszę o sprawdzenie.
Ta metoda działa, zainstalowałem moduł pod Androida 11 na swoim Mi10 i safetynet nie wyrzuca nic z profilemCTS. GPay działa bez problemów.https://cloud.tapatalk.com/s/5fff696d640b8/safetynet-fix-v1.0.2.zip

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wersję 12.0.8 - android 10. Zainstalowałem wersję 12.2.8 - android 11. Nie formatowałem partycji, chciałem zachować dane. Po instalacji wysypał się Magisk. Ponowna instalacja przez TWRP. Dograny moduł safetynet fix v. 1.0.2. Działa. Zmieniłem wartość w props, opcja 2 (certyfikat klucza) z MI 3W na MI 10. Test SafetyNet przechodzi bez problemu. Obecnie w props w opcji 1 i 2 można wybrać wersję Mi 10 Europejską.

Temat do zamknięcia.

 

 

Edytowane przez biiingoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...