Skocz do zawartości

Hulajnoga Xiaomi m365 - po zmianie wyświetlacza od pro przestała działać przednia lampka


Luki811

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów,

Mój problem jest złożony dlatego zacznę od początku.

Oryginalnie hulajnoga m365 bateria z marca 2020 przed wprowadzanymi modyfikacjami miała następujące parametry: BMS v126, BLE v129, DRV v156.

Zakupiłem oryginalny wyświetlacz pasujący do s1,pro, pro2, essential. Po podłączeniu wyświetlacza migała jednak kreska baterii na czerwono a prędkościomierz wskazywał zero, fizycznie nie można było zmienić trybów jazdy. Za pomocą oprogramowania DownG wgrałem zmodyfikowane oprogramowanie tylko DRV v 155. Wyświetlacz zaczął poprawnie działać. Odbyłem jazdę próbną wszystkie tryby jazdy działały oświetlenie działało, tempomat też, kers także ale..... Przy dodawaniu "gazu" manetką wyczuwalne było w pierwszej fazie spowolnienie a następnie gwałtowniejsze przyśpieszenie (poszarpywanie) nie było tej płynności co na oryginalnym oprogramowaniu.

Udało mi się połączyć hulajnogę przez aplikację Xiaomi- wykrywana była jako S1.

Zaktualizowałem oprogramowanie przez aplikację Xiaomi (być może był to błąd) Po aktualizacji oprogramowanie miało następujące parametry: BMS v128, BLE v132, DRV v301.  

Hulajnoga odzyskała swoją płynność wszystkie tryby jazdy działały w pierwszym momencie wszystkie światła też ale przestał działać tempomat.

Po zgłębieniu innych forów uzyskałem informację, że funkcja tempomatu w najnowszym oprogramowaniu została usunięta podobno w związku z jakimiś przepisami w Niemczech. Po konsultacjach na innych forach polecono mi abym wrócił do poprzedniego oprogramowania.

Znalazłem oprogramowanie do S1 w wersji DRV v221 i to oprogramowanie wgrałem programem DownG.

Odzyskałem funkcję tempomatu, tryby jazdy działają, blokada hulajnogi działa. Niby wszystko działa ale........

 

Na którymś etapie najprawdopodobniej przy drugim zmiany oprogramowania przestała działać przednia lampka zapala się tylko tylna (tylna przy trybie pieszym świeci się cały czas, na oprogramowaniu v301 mrugała)

Na ekranie wyświetla prawidłowo zapalenie światła.

Po zapaleniu światła cały pulpit lekko przygasa zarówno jak lampka przednia jest podłączona jak i odłączona przewodem (prawdopodobnie tak powinno być aby w nocy ekran nie był za jasny - tak myślę) - tak było od samego początku jak podłączyłem nowy wyświetlacz.

Na przewodzie zasilającym przednią lampkę zmierzyłem przy włączeniu oświetlenia napięcie 37V DC !!! Oczywiście w tej sytuacji dioda jest przepalona.

Płyta główna wygląda na sprawną bezpieczniki F2 i L4 wyglądają na sprawne (mają przejście) Po za tym nie widać żadnych uszkodzeń przepaleń.

Hulajnoga jeździ normalnie prędkości wyświetla prawidłowo, generalnie wszystkie funkcje działają bez zarzutu poza przednią lampką

Pytania:

Jakie powinno być napięcie na lampce przedniej?

Co może powodować, że napięcie u mnie na lampkę to 37V DC?

Gdzie szukać problemu ?

Macie jakieś pomysły?

Może w panelu wyświetlacza coś jest niesprawne?

Jak rozwiązać ten problem?

 

Bardzo proszę o pomoc i wszelkie sugestie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź

Być może masz rację, że to tylko kwestia diody.

Jednak zanim podłączę nową diodę i zaryzykuję jej uszkodzenie zadam inne pytanie:

Jeśli ktokolwiek ma możliwość sprawdzenia u siebie na swoim sprzęcie proszę o informacje jakie macie napięcie na zaciskach bez podłączonej diody z załączonym światłem?

Z góry dziękuję za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby rozwiać wątpliwości: 

Moja lampka na 100% jest uszkodzona.

Nowa oryginalna lampka od Xiaomi np. do Pro ma następujące parametry: 6V DC, 2W i jak z nich wynika zasilana jest napięciem 6V - przetestowane sprawdzone.

Wniosek:

Jakiś element w mojej hulajnodze uległ uszkodzeniu przez co na zaciskach lampki pojawiło się napięcie 37 V DC co sprawiło, że lampka uległa przepaleniu.

Pytanie i prośba o sugestie:

Co mogło ulec uszkodzeniu i gdzie? (na płytce wyświetlacza czy płycie głównej?)  

Może to jakiś kondensator, cewka, rezystor, kondensator, przetwornica? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...