Skocz do zawartości

Bezpieczne uruchamianie Xiaomi Redmi Note 7


Wojciech2324

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Przeszukałem forum, ale odpowiedzi na ten konkretny przypadek nie znalazłem.

Google daje informacje, ale mega ogólne, których nie da się zastosować w Redmi 7: https://docs.microsoft.com/pl-pl/mem/intune/user-help/encrypt-your-device-android#enable-secure-startup

Chciałbym w Xiaomi Redmi Note 7 włączyć bezpieczne uruchamianie, tzn. po włączeniu telefonu chciałbym, żeby wymagał on wpisania PIN-u.

W zakładce nie mam w ogóle takiej opcji. Wyczytałem, że teoretycznie przy wpisywaniu PIN-u powinien zapytać, czy zastosować to też przy włączaniu telefonu, ale też nic.

W załączniku kilka screenów. Brak bezpieczniego uruchamiania lub czegoś podobnego.

Z góry dzięki.

IMG_20210102_102209.jpg

IMG_20210102_102234.jpg

IMG_20210102_102245.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Jeżeli wyłączę telefon fizycznie (przycisk zasilania) i potem włączę go ponownie. To zanim się telefon włączy powinien zapytać o wpisanie hasła. 

Ustawiałem coś takiego w Redmi 4A.

Google opisuje coś takiego jak bezpieczne uruchamianie:

https://docs.microsoft.com/pl-pl/mem/intune/user-help/encrypt-your-device-android#enable-secure-startup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o standardowym blokowaniu ekranu.

Mi chodzi o kod uruchamiania urządzenia. Czyli:

1. Telefon jest fizycznie wyłączony (przycisk zasilania).

2. Klikam przycisk zasilania. Mija kilka sekund.

3. Pojawia się prośba o wpisanie kodu, aby urządzenie kontynuowało dalsze uruchamianie. Jeżeli nie wpiszę tego kodu, to urządzenie w ogóle się nie włączy.

4. Jeżeli wpiszę ten kod, to telefon się włączy. Jeżeli jest uruchomiony, to potem można dodatkowo ustawić blokadę ekranu, o której wspominasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Wojciech2324 napisał:

Jeżeli nie wpiszę tego kodu, to urządzenie w ogóle się nie włączy.

Urządzenie się włączy, ale będzie zablokowane. Tak bo w twoim telefonie jest to powiązane z odblokowaniem ekranu. Nie ma oddzielnego ustawienia kodu tylko przy uruchomieniu. W cytowanej przez Ciebie pomocy Googla jest wyraźnie napisane że to może się różnić w zależności od telefonu. Samą informację o szyfrowaniu masz w Ustawienia, Hasła i bezpieczeństwo, Prywatność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.01.2021 o 13:19, michal_gie napisał:

Zobacz czy masz opcję "zmień PIN do karty SIM"

Mam. Ustawiłem, ale dalej nic.

Znalazłem ten problem na innym forum (załącznik). Kombinowałem podobnie, ale bez skutku.

Kwestią jest, żeby przy ustawianiu blokady telefon zapytał 'Wymagaj wzoru przy włączaniu urządzenia'.

Wcześniej przy ustawianiu był taki komunikat. Myślicie, że to kwestia wersji MIU (Global 12.0.2)?

IMG_20210106_112515.jpg

IMG_20210106_112446.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefony wcześniej przy szyfrowaniu pamięci pytali o hasło przed pełnym uruchomieniem systemu. Od jakiegoś czasu zmienili formę szyfrowania i przechodzi ona przez ekran blokady. Pamięć tak czy tak jest szyfrowana i przy np. uruchomieniu TWRP będzie prosić o to hasło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nie wiem czy szukasz dalej odpowiedzi, ale po trzech dniach zaciętej walki wpadłem na pomysł, żeby ustawić tryb deweloperski na telefonie z nadzieją że w opcjach programistycznych znajdę to czego szukam. Nie zawiodłem się. Po przejściu w tryb deweloperski na telefonie ( aby go włączyć -->ustawienia--> o telefonie--> kliknij 5 razy w informacje na temat wersji softu)

Telefon sam poda ci komunikat, że tryb deweloperski został ustawiony. Następnie przechodzisz do ustawienia --> opcje programistyczne i zjeżdzasz prawie że na sam dół w poszukiwaniu opcji -> zaszyfruj urządzenie korzystając z hasła ekranu blokady.

Po tych czynnościach bezpieczne uruchamianie zostanie włączone na twoim telefonie. Sprawdzone na xiaomi mi8lite

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...