Jump to content

Podłączenie do Mi-Home - różne dystrybucje

iguana_ms
 Share

Recommended Posts

Sytuacja jest taka:

Mam oczyszczacz 2 z polskiej dystrybucji i nawilżacz z chińskiej. 

Jak ustawie w aplikacji na region Polska - nie widzi nawilżacza, a przy podłączeniu oczyszczacza "prprzekroczono czas". 

Jak dam na Chiny to widzi oczyszczacz, ale "urządzenie nie jest wspierane w regionie", a nie widzi w ogóle oczyszczacza.

Resetowałem zgodnie z zaleceniami w aplikacji - nic to nie daje. 

Znalazłem tu na forum 2 rozwiązania, ale wolę się upewnić, że to nie co innego:

1. Mam Internet z upc który zdaje się rozpina siec i na 2,4, i na 5ghz - czy muszę wyłączyć, żeby pomogło na sprzęty xiaomi?

2. Mam zostawione fabryczne hasło do wi-fi, a czytałem że za trudne powoduje problemy. Zmiana pomoże?

Czego jeszcże spróbować?

30 minut temu, iguana_ms napisał:

Czego jeszcże spróbować?

Chyba tylko modowany MiHome pomoże. Te sprzęty działają tylko z 2,4 GHz. Za długi klucz może czasami powodować problemy, ale w tym przypadku nie to jest problemem.

11 godzin temu, FromWP napisał:

Chyba tylko modowany MiHome pomoże. Te sprzęty działają tylko z 2,4 GHz. Za długi klucz może czasami powodować problemy, ale w tym przypadku nie to jest problemem.

Co to znaczy modowany Mi-Home? Jakaś wersja appki spoza Google Play?

Zdecydowanie z poza sklepu. Przerobiona. Znajdziesz linki na tym forum. Innym rozwiazaniem jest sklonowanie MiHome i ustawienie w nim lokalizacji chińskiej dla chińskich urządzeń. A najlepiej kupować sprzęty dla jednego regionu i unikać chińskich wersji bo działanie na chińskiej lokalizacji jest bardzo wolne i niestabilne.