Jump to content

Xiaomi Mi Vacuum Robot Mop (Mijia 1C) - rysuje nierealne mapy, jeździ bez sensu po pokoju


en4cer
 Share

Recommended Posts

Hej,

mam problem z Xiaomi Mi 1C stytj01zhm. Odkurzacz przyszedł w ubiegłym tygodniu, elegancko się sparował na chińskim serwerze, zeskanował całe mieszkanie bardzo dobrze. Potem zauważyłem, że wersją jaką posiadam to global, więc zmieniłem serwer w appce xiaomi home na Polskę. No i teraz jest problem.

Nie wiem czy to przez zmianę serwera, ale odkurzacz zupełnie jeździ bez sensu. Zatrzymuje się w połowie pokoju, mimo że nie ma żadnej przeszkody, jeździ na ukos, nie czyści według schematu tylko jak mu się podoba. Co ciekawe, mapka w aplikacji pokazuje zupełnie inną trasę niż odkurzacz w rzeczywistości pokonuje - chociażby pokazuje, że odkurza daleko za stacją ładowania, tymczasem w rzeczywistości za nią jest ściana.

Nie wiem co robić - zmieniałem serwer w apce wiele razy, przeinstalowywałem apkę, czyściłem dane, robiłem twardy reset w odkurzaczu i ciągle to samo. Aktualizację odkurzacz ma najnowszą - 3.5.8_1059. Macie jakieś pomysły co może być nie tak? Załączam przy okazji screeny z dwóch czyszczeń - na jednej widać ewidentnie jak jedzie na ukos pokoju, a na drugiej teoretycznie wyczyszczone całe mieszkanie - tylko, że to zupełnie nie odpowiada temu jak to mieszkanie wygląda (plus stacja dokująca jest dziwnie na ukos - i to się często powtarza)...

 

 

odkurzacz1.jpg odkurzacz2.jpg

Edited by en4cer
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dzień dobry!

 

Czy udało się rozwiązać problem? Ja oddałam odkurzacz do serwisu ale serwis nie stwierdził żadnego problemu, więc nie wiem co mam teraz zrobić.... sytuacja jest dokładnie taka sama. Zatrzymuje się, nie mapuje, jeździ ukosem, stacje widzi ukosem, ma problem żeby trafić do stacji...

Czy ktoś rozwiązał ten problem??

Edited by AleksandraM
Link to comment
Share on other sites

Ja jeszcze dziś odkryłem, że po wejściu w opcję zdalne sterowanie, klikając np. strzałkę w górę robot się kręci, klikając strzałkę w dół, również się kręci ale w drugą stronę.

 

Dziwne, może jakieś czujniki mają uszkodzone

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Cześć. Odkopuję stary temat. Posiadam robota od kilku dni. Pierwsze dwa sprzątania były ok, narysował mapę mieszkania. Przy trzecim uruchomieniu zaczął jeździć na ukos, czyli nie prostopadle do stacji i wzdłuż ścian, tylko pod kątem jakichś 45 stopni. Jeździ chaotycznie, wjeżdża nawet na stację ładującą i potrafi ją przestawić. I teraz ta rysowana na nowo mapa nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Tak jakby lokalizacja stacji mu się porąbała. Przy czym na żądanie potrafi wrócić do stacji, ale trwa to dość długo. Wszelkie resety urządzenia, kasowanie mapy, przeinstalowanie aplikacji nic nie dają. Czy komuś udało się ten problem rozwiązać? Czy czeka mnie jedynie reklamacja? Będzie to już kolejna, bo tuż po kupieniu nawet nie chciał zacząć sprzątać. Wymienili mi czujniki optyczne. Czyżby taki wadliwy egzemplarz?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...