Skocz do zawartości

sklep z aplikacjami Xiaomi


Foorio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przymierzam sie do zakupu pierwszego telefonu Xiaomi. Bedzie to Mi4i dla mojej zony. Ja na swojego mi5 jeszcze musze poczekac:) Zastanawia mnie kilka kwestii zwiazanych z urzadzeniami Xiaomi, dlatego zarejestrowalem sie na tym forum. Postaram sie uzyskac odpowiedzi na wazne dla mnie pytania a pierwsze z nich umieszcze wlasnie w tym dziale. Otoz nie mialem jeszcze telefonu Xiaomi w reku ale czytam o nich od roku i moja ekscytacja wciaz rosnie. Wiem, ze jest w tych urzadzeniach sklep z aplikacjami Xiaomi. Czy sa w nim wszystkie aplikacje z google play? Czy jest w nim jezyk polski? Czy moze jest tez zainstalowany osobny sklep google play? Mam kilka niezbednych aplikacji z google play w moim obecnym telefonie i chcialbym sie upewnic ze w Xiaomi tez bede je mial. Dziekuje z gory za odpwiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Wiem, ze jest w tych urzadzeniach sklep z aplikacjami Xiaomi. Czy sa w nim wszystkie aplikacje z google play? Czy jest w nim jezyk polski? Czy moze jest tez zainstalowany osobny sklep google play? Mam kilka niezbednych aplikacji z google play w moim obecnym telefonie i chcialbym sie upewnic ze w Xiaomi tez bede je mial. Dziekuje z gory za odpwiedzi.

 

Witamy, witamy! ;)

 

Jest tak...

 

  • Mi shop możesz sobie zainstalować na dowolnym urządzeniu (a nawet na emulatorze) i popatrzeć jak to działa. Sam sklep można znaleźć o tutaj, a tutoriali jak zainstalować jest sporo.
  • Mi Shop nie hablas po polsku. Można sobie przetłumaczyć w przeglądarce, ale polskiego niet.
  • Nie ma żadnych przeciwwskazań, zeby sobie Google Play zainstalować na Xiaomince. Działa, działa po polsku, problemów niet.
  • W ostateczności, o ile aplikacja jakaś nie jest specjalnie zabezpieczona, możesz ją sobie ściągnąć i zainstalować ręcznie na telefonku i będzie śmigała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje. Czy w takim razie jest jakas specjalna wersja sklepu play do zainstalowania na Xiaomi? Nie znaklazlem info na miuipolska. Skad sciagnac i jak zainstalowac? Czytalem ze spolszczenie miui mozna sciagnac z dzialu na waszej stronie, wrzucic na karte SD i wgrac z recovery. Tylko jak wgrac spolszczenie i w tym wypadku sklep play do np Mi4i? Tam nie ma slotu na karte SD... Po kablu? Czy odpalic stronke w telefonie i sciagnac bezposrednio? Jakis tutorial, lub link by sie przydal. Bede wdzieczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila ale niech Marvinka nie wprowadza koledze zamętu, bo pisze o instalacji Google Play czy o MiShop.

To nieprawda i niech kolega sobie poczyta to:

 

Kupujesz telefon > Instalujesz MIUIPolska i tyle. Masz Google Play w systemie i masz telefon działający jak każdy Android ze sklepu w Polsce. A MiShopa nie ma bo jest chiński.


Dziekuje. Czy w takim razie jest jakas specjalna wersja sklepu play do zainstalowania na Xiaomi? Nie znaklazlem info na miuipolska. Skad sciagnac i jak zainstalowac? Czytalem ze spolszczenie miui mozna sciagnac z dzialu na waszej stronie, wrzucic na karte SD i wgrac z recovery. Tylko jak wgrac spolszczenie i w tym wypadku sklep play do np Mi4i? Tam nie ma slotu na karte SD... Po kablu? Czy odpalic stronke w telefonie i sciagnac bezposrednio? Jakis tutorial, lub link by sie przydal. Bede wdzieczny za pomoc.

Kolego kolego chwila spokojnie. Po pierwsze: czytasz MIUIPolska i tam dział Jak korzystać i jest jak byk instrukcja co masz robić a co nie. 

 

A poza tym to jesteś tu za wcześnie. Nie masz MI4i ani tym bardziej MI5 to jeszcze daleko do instalcji polskiego bo nie masz nawet telefonu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje. Chcialbym odpowiedziec na wszystkie pytania zanim kupie telefon, wiec czy jestem ta forum za szybko...? Mozna najpierw kupic i pozniej walczyc z uruchomieniem i personalizacja, tylko po co? Wlasnie sie dowiedzialem ze polska wersja miui zawiera sklep google play a to dla mnie wazna informacja. Zawsze to krok blizej do zakupu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila ale niech Marvinka nie wprowadza koledze zamętu, bo pisze o instalacji Google Play czy o MiShop.

To nieprawda i niech kolega sobie poczyta to:

 

Marvinka nie wprowadza zamętu i pisze, że jak kolega chce to sobie może Google Play zainstalować - przecież nie powiedział skąd dostaje telefon, może jakiegoś golca prosto z Chin dorwał.

 

A Mi Shop zainstalować sobie można, jak ktoś potrzebuje. Co prawda potrzeby specjalnej nie ma, ale jak ktoś chce, to dlaczego nie?

 

Ło! :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no dobrze ale kolega świeży w tym świecie i raczej oczekuje, że będzie miał telefon w naszym języku a nie, że kupi u Chińczyka, po chińsku telefon i jeszcze będzie kombinował jak tu wgrać .apk google play. Musisz właściwie interpretować posty ludzi. Bo często piszą jedno ale sami nie wiedzą dokładnie co chcą. Kolega nie wiedział, że nasze romy mają polski język z wbudowanym Google Play i wszystkim co potrzeba i to należy wpierw wyjaśnić bo domyślnie tego oczekuje nowy użytkownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no dobrze ale kolega świeży w tym świecie i raczej oczekuje, że będzie miał telefon w naszym języku a nie, że kupi u Chińczyka, po chińsku telefon i jeszcze będzie kombinował jak tu wgrać .apk google play. Musisz właściwie interpretować posty ludzi. Bo często piszą jedno ale sami nie wiedzą dokładnie co chcą. Kolega nie wiedział, że nasze romy mają polski język z wbudowanym Google Play i wszystkim co potrzeba i to należy wpierw wyjaśnić bo domyślnie tego oczekuje nowy użytkownik.

To prawda. W zasadzie to by się przydało wpierw wziąć kogoś na kielicha, wypytać czego oczekuje i wyjaśnić jak się sprawy mają.

 

W większości przypadków odpowiedź bylaby pewnie taka: ;)

 

sziaominka.jpg

Edytowane przez Marvinka
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie ekserymentuje z cyanogenem w moim starym juz telefonie marki S.... Orientuje sie conieco w modyfikacjach itp. Xiaomi to dla mnie nowosc, ale nowosc ktora mnie pociaga od dluzszego czasu. Marka ma swietna prase, wysoka jakosc, pozycje wsrod potentatow i ciekawe rozwiazania. Ja z kolei mam nieodparty pociag do rzeczy "alternatywnych", dlatego wlasnie zdecydowany jestem na Xiaomi. Nowosc to czesto niewiadoma, dlatego szukam, czytam i pytam. Kto szuka - wielbłądzi, czy jakos tak...

I jeszcze jedno. Nie oczekuje ze telefon kupiony w Chinach, bez oficjalnej dystrybucji w Polsce bedzie przystosowany do pracy po wyjeciu z pudelka. Oczekuje swiadomego wsparcia i wprowadzenia w swiat urzadzen Xiaomi. Mysle ze przygoda z Xiaomi z drobna wasza pomoca okaze sie ciekawym doswiadczeniem. To tyle:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno. Nie oczekuje ze telefon kupiony w Chinach, bez oficjalnej dystrybucji w Polsce bedzie przystosowany do pracy po wyjeciu z pudelka. Oczekuje swiadomego wsparcia i wprowadzenia w swiat urzadzen Xiaomi. Mysle ze przygoda z Xiaomi z drobna wasza pomoca okaze sie ciekawym doswiadczeniem. To tyle:)

 

Łord of adwajs: zerknij na http://miuipolska.pl/<- po prawej stronie są tutoriale. W większości przypadków tłumaczą dobrze wszystko co trzeba. Próbuj najpierw ich, a jeśli coś nie pójdzie, wpierw sprawdź czy na pewno nie pominąłeś żadnego kroku (dużo ludzi się w czoło wali gdy się okazuje, że jednak o czymś zapomnieli po drodze). Potem pytaj, ale podkreśl, którą drogą szłeś, co robiłeś itp.

 

Przydatne! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...