Jump to content

Smartmi Xiaomi Evaporative Humidifier - nie obsługiwany region zarówno Chiński i Eu


lukaszberlinski
 Share

Recommended Posts

Witam,

Mam problem z nawilżaczem Xiaomi. Dotychczas działał spoko. Sam nawilżacz jest w wersji Chińskiej, ale po sparowaniu z hackowaną aplikacją MiHome dało się go bez problemu dodać do europejskiego serwera. Z racji że potrzebowałem latem go uruchamiać, ale nie chciałem stracić jego opcji bramki BT (mam podłączone czujniki wilgotności/temp.) pozostawiłem go włączonego do pracy przez całe lato. Jedynie nie zakładałem go na ta dolną część ze zbiornikiem. 

Obecnie z racji rozpoczęcia sezonu grzewczego chciałem znowu wrócić do urządzenia. Nalałem wody, założyłem górną pokrywę na zbiornik, i nawilżacz zaczął działać. Jednak kiedy wchodzę w aplikacji w to urządzenie wyświetla mi się powiadomienie, że Sprzęt nie jest chwilowo obsługiwany przez podany przeze mnie region.

Usunąłem więc urządzenie, dodałem ponownie (cały czas na Polskim serwerze). Ładnie go wykryło, dodało do aplikacji ale jak chcę cokolwiek zmienić to pojawia się to co na załączonym zdjęciu. Zainstalowałem najnowszą wersję aplikacji Mi Home, Bez zmian. Usunąłem urządzenie i przelogowałem się na region Chiński. Nawilżacz bez problemu wykryty i dodany do aplikacji, ale jak chce wejść w urządzenie to znowu ten sam komunikat o czasowym nieobsługiwaniu.

 

Czy spotkał się już ktos z podobnym problemem?

Screenshot_20201022-071930.png

Edited by lukaszberlinski
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Dnia 22.10.2020 o 18:59, rezmus napisał:

mod vevs + subskrypcja lub podmiana plugina. smartmi blokuje chinskie nawilzacze i grzejniki uzywane poza chinami (na podstawie strefy czasowej telefonu).

Podasz link do plugina?

Mod vevs + subskrypcja. Jaka subskrypcja, gdzie i za ile?

EDIT:

Zainstalowałem nowy Mi Home by VEVS, rzeczywiście da się dodać chińskie urządzenie do europejskich, ale i tak wyświetla mi się ten sam komunikat "Sprzęt nie jest chwilowo obsługiwany przez podany przeze mnie region"

Edited by Shivver
bo tak
Link to comment
Share on other sites

Hi, mam iPhone i korzystałam z aplikacji Xiaomi Home z iTunes, innej aplikacji nie mogę tam znaleść - co można zrobić aby znowu sterować nawilżaczem? 
Nie wiem co to są pluginy, mody itd 

czy istnieje opcja opłacania dostępu do aplikacji aby to działało? Przez kilka miesięcy mi działało a teraz klops... ręce opadają.. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, rezmus said:

nawilzacz bez wyswietlacza? jesli tak to na iphonie mozesz jedynie zmienic strefe czasowa na shanghai, a czas lokalny ustawic na polski.

Nie, mam ten z wyświetlaczem wersja nr 2. 
Działał mi normalnie - dając możliwość sterowania telefonem. Przy zakładaniu aplikacji dałam UK (bo tu mieszkamy), tak działał kilka miesięcy i jak go wyłączyłam na kilka tygodni bo nie musiałam nawilżać to po włączeniu wyskoczył błąd jak u góry. Zmieniłam w aplikacji strefę czasową na Chiny, i znowu zaczął działać. Kilka dni stał wyłączony - i po włączeniu znowu to samo - a zmiana kraju na UK lub Chiny już nie działa i nie mogę kontrolować nawilżacza telefonem (tylko manualnie). 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 19.11.2020 o 09:42, rezmus napisał:

sprawdz. powinien dzialac na regionie malta nawet restarcie zasilania.

Czy jesteś w stanie pomóc również mi? Mam ten sam problem co koleżanka Anna, również nawilżacz smartmi 2. Początkowo był podpięty do CN po aktualizacji firmware przestał wyświetlać się w regionie Chińskim, natomiast udało mi się go połączyć w regionie EU i tylko z tego regionu mogę go włączyć lub wyłączyć. Wchodząc w urządzenie mam komunikat o złej lokalizacji i automatycznie wychodzi do menu głównego

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.12.2020 o 09:41, rezmus napisał:

z wyswietlaczem, czy bez? na jakim regionie chcesz go miec?

Witam mam ten sam problem nawilżacz bez wyświetlacza wcześniej działał na CN jak zmienię strefę czasową na Szanghaj to działa ale co mi po takim rozwiązaniu na telefonie z androidem 10 z którego korzystam, dodatkowo posiadam kamerę 360 kilka czujników i w drodze mam bramkę v3 chciałbym żeby wszystko śmigało na jednym serwerze. Jest jakieś w miarę normalne rozwiązanie? Pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, rezmus napisał:

mod mi home + podmiana plugina (lub subskrypcja moda).

https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html

To że mam pobrać aplikacje jeszcze kumam ale podmiana plugin lub subskrybcja moda już jakoś do mnie nie trafia, dobry człowieku :)czy móglbym prosić o jakąś instrukcje dla opornych :) na tej rosyjskiej stronie niewiele rozumiem :) mimo translatora

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 4.12.2020 o 09:49, rezmus napisał:

Z wyswietlaczem, czy bez?  Na jakim regionie chcesz go miec?  --Zmień region na Malte.

Mam problem z zalogowaniem mojego nawilżacza (model BEZ wyświetlacza) na Maltę. 
1) Czy pytanie o to, jaki model, ma z tym związek?
2) Czy zmiana na Maltę wymaga wpierw usunięcia nawilżacza z serwera chińskiego? W sensie, można na jednym smartfonie mieć Mi Home na Maltę, a na drugim Chiny? (u mnie smartfon + PC)

Dnia 17.12.2020 o 13:54, rezmus napisał:

mod mi home + podmiana plugina (lub subskrypcja moda).

https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html

Stan zawartości katalogu z wtyczką (vevs, rezmus) ze strony http://boosty.to/vevs/ wskazuje, że należy ją skopiować w odpowiednie miejsce w smartfonie. Co prawda widzę w Mi Home(nawilżacz)->Dodatkowe ustawienia->Wersja wtyczki 44 (pewnie To należy zmienić), ale oglądałem katalogi w smartfonie i tam nic nie widzę, co przypomina plugin.
Czy to znaczy, że - żeby użyć wtyczki (skopiować) - trzeba mieć zrootowany Android?

Link to comment
Share on other sites

zainstaluj moda, ustaw region malta i tam podepnij nawilzacz. jesli musisz miec go na china to podmien katalog android na ten z 1000465.zip (nie trzeba miec roota).

/Android/data/com.xiaomi.smarthome/files/plugin/install/rn/1000465/X/android (gdzie X to dowolny katalog jaki tam bedzie).

Edited by rezmus
Link to comment
Share on other sites

Wielkie dzięki za odpowiedź, sprawa użycia wtyczki jasna :-).

 

Pozostaje problem posiadania tego samego konta na Chiny i JEDNOCZEŚNIE na Maltę, przy pomocy 2 urządzeń, u mnie 1)komórka + 2)PC MiHome emulacja androida. W takim sensie, że komórką jestem zalogowany na Maltę, a pecetem na Chiny. Pytam, bo nijak nie mogę wstawić jakiegokolwiek urządzenia, a mam ich 16. Czyli np. nawilżacz na pececie wylogowuję z Chin, to na komórce gdy na świeżo brak urządzeń gdy mam Maltę - nie mogę go wykryć.

Stworzyłem więc drugie konto i mając wcześniej wstawiony (choć wylogowany) nawilżacz na koncie Chiny, próbowałem wstawić ten sam nawilżacz na konto Malta - bezskutecznie. Nawet, gdy pecet (Chiny) jest wyłączony, lub na nim BlueStacks(MiHome) nieuruchomione.

 

Podsumowując, nie wiem czy nie robię jakiegoś błędu, więc czy spotkałeś się z problemem:

1) kolizji używania 1 konta jednocześnie na 2 serwerach? (Chiny, Malta)

2) albo 2 kont na 2 serwerach, z jednego IP i jednocześnie gdy to samo urządzenie jest wcześniej wstawione na 1 serwerze?

Dodam jednocześnie, że na PC mam oryginalny MiHome v5.7.1 (n.b. nie mam problemu z blokowaniem nawilżacza), na komórce moda v5.9.19. 

 

PS: oczywiście użycie Mi Home na jednym serwerze (Chiny) z 2 urządzeń jest bezproblemowe.

Pozdrawiam wszystkich i rozpoczęcia szczęśliwego 2021.

Edited by Janeo
dodanie wersji oprogramowania
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

W końcu miałem dość i chciałem zdobić jak powiedziałeś- zainstalowałem moda v.MiHome_5.7.1_63051_vevs.apk, ALE u mnie w telefonie nie ma katalogu "plugin" żeby przekopiować. Jak i następnych oczywiście ("plugin/install/rn/1000465/X/android (gdzie X to dowolny katalog jaki tam bedzie")

Załączam na dowód zdjęcie. Czy coś robię źle?

no-plugin.jpg

Edited by Janeo
Link to comment
Share on other sites

zacznij od istalacji aktualnego moda ze strony. nadaj wszystkie uprawnienia o jakie prosi przy starcie. po wejsciu w nawilzacz powinien pobrac plugin. najlepiej sprawdz file manager na telefonie. jesli masz android11 to zrob folder /vevs/files/ tam bedzie pobieral pluginy.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za dokładność. Mam Androida 8 i z pewnych względów pilnuję, żeby mi się nie uaktualnił.
Od razu zauważyłem kluczowe "po wejsciu w nawilzacz powinien pobrac plugin". Rzeczywiście wtedy kat. się pojawił.
Nie wgrałem najnowszego moda, bo wersję "MiHome_5.7.1_63051_vevs.apk" - najnowszy program jest zmieniony graficznie i mi się nie podoba :-).
Plugin jaki do tego użyłem - "1000465".
1) Może być taki archiwalny nieco układ? - na razie działa...

 

Kolega lukaszberlinski na początku mówił, że przy modzie stracił(?) BT znaczy jak rozumiem stracił łączenie po ZigBee. Dla mnie to byłaby katastrofa, ale gdy teraz łączę się z czujnikiem wilgotności/temperatury i jednak pokazuje. Czyli łączność jest.

Choć na początku, jak puknąłem w ikonkę czujnika, pokazało się przez ułamek sekundy "Couldn't find plugins".

2) Jak to jest z tym ZeegBee? - czy to prawda, a jeśli prawda to tylko problem na Mi Home, a system działa dalej?

 

Zrzut ekranu-1.jpg

Edited by Janeo
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hej, przechodzilam przez wszystko. Mialam Chiny, gdy nagle przestalo dzialac, potem Malte, miesiac nie uzywalam tabletu, ktorym steruje i wlaczalam nawilzacz recznie i... beng. Nie dziala i Malta. Wiec zaczelam ustawiac Chiny, tez nie dziala. Parowalam na nowo urzadzenie. `no dobra, wiec wracam na Malte , bo dalej juz nie wiem. Teraz nawet nie chce mi sparowac urzadzenia. Wyszukuje mi urzadzenie w poblizu, ale przy dzwieku restartu  urzadzenia to w aplikacji mi juz nie zaznacza by operacja przebiegla pomyslnie. Wylaczalam z pradu na kilka minut, probowalam i nic. help!

BA82DF49-BABE-442B-8E03-BC89571C4DA1.png

dobra udalo sie. Tylko Malta mi nie dziala juz... Choc prawidlowo zczytuje procenty

1E16B014-8B1E-4F1B-BD57-1217BE6D92A6.png

93097495-82F8-4192-9FA3-1DBCCA8358D0.png

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.02.2021 o 21:39, rezmus napisał:

nowa zelandia :)

Jest opcja, żeby przeniesc jakoś wszystkie urządzenia? Mam 3na eu i jeden nieszczęsny nawilżacz na cn. Zanim będę wszystkie resetowal może jest jakaś inna szybsza metoda? :)

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...