Skocz do zawartości

Brak Możliwości Zapisu Kontaktów Na Koncie Google


cinneek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Wczoraj zauważyłem dziwną rzecz na swoim telefonie. Dodając nowy kontakt, przy wyborze konta na którym ma być zapisany nie mam możliwości wyboru konta google. 

Sprawdziłem w ustawieniach konto google jest dodane, pocztę odbieram normalnie, kalendarz synchronizuje. Nie wiem co się stało. Jestem pewien, że wcześniej miałem opcję zapisu na koncie google.

Czy ktoś wie jak rozwiązać problem?

 

Z góry wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dobry trop bo nie mam tutaj googla. Mam np. linkedin, skype, służbową pocztę ale na liście ma konta google. Jak je dodać?

A to jest dziwne. Marvince bodajże od razu po zainstalowaniu Sklepu Googla i się zalogowaniu to konto wlazło na listę. :???:

A weź pan sobie dodaj po prostu konto Googla w domyślnym kliencie poczty e-mail MIui i obadaj czy to nie załatwi sprawy. Nie musisz z niego korzystać, ale po prostu spróbuj taki test zrobić, hmmmmm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy przypadkiem synchronizacja kontaktów w google się nie odznaczyła.

No to teraz narobiłem bigosu. Usunąłem konto google tak aby je na nowo "zainstalować". I co się stało? Znikły z telefonu wszystkie kontakty, które były wcześniej utworzone na tym koncie. Dodam że do tej pory były widoczne ale nie było możliwości tworzenia nowych. Sytuacja mocno nieciekawa bo wyczyściło mi prawie całą listę. Co do opcji zaznaczenia synchronizacji kontaktów to też takiej opcji nie mam (screenshoty). Jakieś propozycje?

post-5439-0-72831900-1429555154_thumb.pn

post-5439-0-70729500-1429555157_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz narobiłem bigosu. Usunąłem konto google tak aby je na nowo "zainstalować". I co się stało? Znikły z telefonu wszystkie kontakty, które były wcześniej utworzone na tym koncie. Dodam że do tej pory były widoczne ale nie było możliwości tworzenia nowych. Sytuacja mocno nieciekawa bo wyczyściło mi prawie całą listę. Co do opcji zaznaczenia synchronizacji kontaktów to też takiej opcji nie mam (screenshoty). Jakieś propozycje?

Ale poczekaj, poczekaj... Kontakty miałeś W OGÓLE zsynchronizowane z kontem Google? Jesli tak, to nie zginęły bezpowrotnie, są dalej w Chmurze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale jak nie ma ich w synchronizacji to wszelkie zmiany jakie robił do momentu kiedy się zorientował to ma stracone. Teraz to Ci już małe pole do popisu zostaje, zobacz przez komputer na Gmail.com kontakty czy są wszystkie, a na telefonie to już chyba tylko Wipe albo zamiennik do synchronizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale jak nie ma ich w synchronizacji to wszelkie zmiany jakie robił do momentu kiedy się zorientował to ma stracone. Teraz to Ci już małe pole do popisu zostaje, zobacz przez komputer na Gmail.com kontakty czy są wszystkie, a na telefonie to już chyba tylko Wipe albo zamiennik do synchronizacji.

Na szczęście w na googlu wszystkie kontakty są (albo zdecydowana większość). Zastanawiam się jeszcze nad opcją resetowania do ustawień fabrycznych zanim przejdę do bardziej drastycznych metod. W związku z tym mam kolejne pytanie. Jak działa opcja powrotu do ustawień fabrycznych? Co tracę? Muzykę, zdjęcia, aplikację, kontakty, maila i wiadomości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ustawienia / System / Aplikacje

 

Szukaj "Synchronizacja kontaktów Google"

 

Ja miałem wyłączone (było na końcu listy), prawdopodobnie przez aplikację Waze którą instalowałem niedawno.

 

Trzeba wejść, włączyć, będą tam również "Zarządzanie uprawnieniami" więc ustawić "Zaufana aplikacja" i "Uprawnienia autostartu" - wszystko powinno być na zielono.

 

Potem Ustawienia / Konta / Google i ponowna synchronizacja ręczna.

 

Jeden problem, że kontakty utworzone jako "lokalnie telefon, bez synchronizacji" trzeba albo skasować i stworzyć ponownie, albo zrobić kopię, przesłać na gmail i tam zaimportować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...