Skocz do zawartości

Twrp nie pyta o hasło


ZbozowyWunsz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Natknąłem się na problem, gdzie twrp nie pyta o hasło przy starcie. Cała instalacja wg manuala, więc powinno działać.

Próba zrobienia backupu kończy się komunikatem:

"createtarfork() process ended with error 255", w logach wyraźnie widać, że /data ma "brzydkie" nazwy plików i TWRP nie umie tego ugryźć.

Szukałem rozwiązań, ale wszystkie sprowadzały się do "wyczyść /data i zacznij od zera".
Porada może i skuteczna, ale na poziomie "złapałeś kapcia w aucie? oddaj go na złom i kup nowy".

Na pokładzie mam TWRP 3.3.1-1117. Wiem, że jest 3.3.2B-0302, ale jak ostatnio trafiłem na taki problem, licząc że upgrade pomoże, to się przeliczyłem.

W telefonie wszystko, poza mms-ami, działa, więc nie mam jakiegoś ciśnienia. Chcę zrobić zwyczajny update z majowego obrazu na czerwcowy, ale mając skaszanione TWRP zamykam sobie drogę w razie, gdybym potrzebował zrobić rollback, o utraceniu możliwości instalacji Magiska (jeśli nie chcę telefonu do fabryki przywracać) już nawet nie mówię.

"twrp decrypt <hasło>" nic nie daje (błąd)

 

Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to ogarnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym, że robiłem. Cały proces przechodziłem dwukrotnie. Jak pierwszy raz zmieniałem soft z global po odblokowaniu BL i zrobieniu wszystkiego wg manuala, to pytało mnie o hasło. Później zrobiłem upgrade bez uprzedniego zdjęcia PIN-u (jak to gdzieś czytałem, że należy zrobić) i TWRP się posypało. Jako że zostało mi wtedy zepsute recovery, a root wyparował, to zaorałem wszystko, postawiłem nowszy build (już na MIUI 12), wg manuala wyczyściłem /data, postawiłem wszystko i byłem pewien, że będzie to działać, a przy kolejnych upgrade'ach po prostu zdejmę PIN. Pierwszy raz potrzebowałem wejść do TWRP, żeby zrobić backup, a ten nie zapytał mnie o nic.

Backup mogę robić, ale to mi wszystkiego nie przywróci, musiałbym się bawić z Titanium Backup, a i tak pewnie by coś brakowało. Tego chcę uniknąć, ostatnio na to zmarnowałem 4 godziny. Nie da się inaczej? Ok, zrozumiem. Ale czemu, pomimo robienia wszystkiego wg instrukcji, nie działa to tak, jak powinno? TWRP ma wybitnie jakiś problem, bo np na OnePlus wypuszczali jakieś łatane wersje, które zaczynały pytać o hasło i po prostu działały.

Swoją drogą, skoro wątek już o tym - jak się, książkowo, przeprowadza aktualizację? Przecież zdjęcie PIN-u nagle nie deszyfruje /data. Gdzie jest haczyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, będę testował, jest jeszcze jakaś nie-chińska wersja.

Tak czy owak, jeśli TWRP będzie pytać o hasło, to czy wyrzucenie blokady ekranu, zanim zrobi się upgrade softu, gwarantuje (przynajmniej teoretycznie) że nie trzeba będzie czyścić /data ?

Innymi słowy - czy każdy upgrade musi się kończyć factory resetem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TWRP powinno pytać o hasło, jeśli jest wszystko OK (na nowszych modelach), jeśli jest blokada ekranu.

Jeśli jej nie ma - no to pytać nie powinno i dane też powinny być normalnie widoczne. 

Ale jeśli jest złe TWRP to tych danych może nie odszyfrować i wtedy być może konieczna jest aktualizacja TWRP. Nie od razu trzeba robić factory reset.

Na RN7 przez tydzień/dwa było spieprzone z winy Xiaomi bo coś zmienili w szyfrowaniu ale dało się od biedy aktualizację zainstalować przez adb sideload i jakoś się żyło, dopóki nie wyszło poprawione OrangeFox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowsze TWRP współpracować nie chce. Postawiłem z ciekawości PBRP, to samo. Orange Fox zapytał, a po wprowadzeniu bez problemu odszyfrował. Co prawda i tak się coś po drodze posypało i system przestał wstawać (pomógł tylko wipe), ale już trudno. Przynajmniej mam działające recovery, liczę że uda się takich kłopotów uniknąć w przyszłości. Dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...