Skocz do zawartości

Quadrant, Miui V6 Vs Cm11


KamilDsD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :D , mam pytanko odnośnie tego benchmarka ponieważ jak robię test w Antutu to nie ważne czy stock , czy custom rom wynik zawsze ten sam czyli ponad 21K (wyjątek to CM12 gdzie miałem ponad 22K) , w quadrant to czarna magia xD na officjalnym Miui V5 V50.0 mam ok 8-9K a na Miui V6 unofficial 5.4.3 mam ponad 11K w quadrant , a w CM11 mam w quadrant ok 6K , w czym tkwi tajemnica ? :o dodam że testy powtarzałem wielokrotnie.Temat z czystej ciekawości :)

 

Wynik z Miui V6

post-5051-0-16228100-1428310661_thumb.jp

 

a tu z CM11 (jest to rom MiXperia + kernel Beast 2.3)

post-5051-0-09457900-1428310669_thumb.jp

Edytowane przez KamilDsD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna tajemnica. Antutu i na dobrą sprawę wszystkie benchmarki mierzące dużo rzeczy na raz to po prostu cyferki, które zmieniają się w zależności od wielu rzeczy - niektórzy donoszą, że nawet i od stopnia nagrzania baterii, albo tego jak bardzo producent zaingerował w samego Androida i wprowadził zmiany, które podbijają osiągi jego sprzętu na tym czy tamtym benchmarku. :mrgreen:

 

Możesz się takimi wynikami sugerować, możesz uznać, że po prostu pokazują ogólny sektor, w którym sprzęcik się plasuje, możesz olać i zamiast tego skupić się na tym jak wygląda wydajność rzeczywista.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn, takie benchmarki robię z czystej ciekawości i tyle :) tak jak pisałem to czysta ciekawość że między tym a tym romem jest taka "dziura" , dzięki za odp. ;)

 

No problem. Już za czasów gdy w komputerach pierwsze karty ATI zaczęto instalować (obecnie AMD Radeony) to się przekręty pojawiały - sterowniki były "odrobinkę" podretuszowane i lepiej sprawdzały się w benchmarkach, przez co ludzie mieli wrażenie, że za te same pieniądze kupowali coś lepszego.

...a potem w normalnej pracy kupa wychodziła, różnicy brak specjalnej i zdziwienie. No, ale benchmarki nie kłamią. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tricki by quadranta podbić. Stosuje się np skrypty w init.d np włączenie JIT czy choćby zmiana governora na performance. Natomiast nie przekłada się to na rzeczywistą wydajność.

 

W praktyce czy na CM12 masz 22 czy 21 na CM11 to nie ma znaczenia. Urządzenie chodzi w miarę tak samo i nie ma tu magii co zrobić z 1S rakietę z S800. Jak telefon jest słaby to taki zawsze będzie. Nie ważne czy ma cm czy miui. W CM12 masz 22 bo prawdopodobnie środowisko uruchomieniowe dostało boosta przez ARTa.

Ale to w zasadzie tyle...

Wysłane z MI Note

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...