Skocz do zawartości

Wakelock Detector-Interpretacja Wyników


mazurek1500

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam problem z moim Redmi 1S., a dokładnie z żywotnością bateria która jest bardzo krótka... Czytał aby ściągnąć wakelock dotcora i zobaczyć czy telefon przechodzi w deep sleep czy nie i co go wybudza. Pobrałem tą aplikację jednak nie potrafię zinterpretować wyników. Pomożecie i co zrobić z tymi prądożerczymi aplikacjami?

post-3567-0-16626600-1428139197_thumb.pn

post-3567-0-51930700-1428139200_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mam problem z moim Redmi 1S., a dokładnie z żywotnością bateria która jest bardzo krótka... Czytał aby ściągnąć wakelock dotcora i zobaczyć czy telefon przechodzi w deep sleep czy nie i co go wybudza. Pobrałem tą aplikację jednak nie potrafię zinterpretować wyników. Pomożecie i co zrobić z tymi prądożerczymi aplikacjami?

Był kiedyś taki wątek, w którym poruszaliśmy podobną kwestię...

 

http://miuipolska.pl/forum/topic/4770-problem-z-baterią/?p=48761

 

Natomiast tak pokrótce: patrz na te liczby poprzedzone "x"em. One ci mówią która aplikacja ile razy wybudziła ci telefonek ze słodkiego spanka. Jesli się to czesto zdarzało, mógłbyś rozważyć albo wyłączenie jej, albo automatyczne usypianie przez NP Greenify, albo ograniczenie jej dostepu do różnych funkcji, albo przynajmniej zmianę interwałów czasu, kiedy ona robi swoje cuda.

 

Np u ciebie Synchronizacja z Chumrą, Facebook i ten inny Messenger wybudzają ci fonek. Czy to potrzebne? Sam zdecyduj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki co z tym fantem zrobić?

 

Możesz:

 

- Zainstalować Greenify

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oasisfeng.greenify

Wtedy jak klikniesz aplikację w WAKELOCKU to będziesz miał dostepną opcję "Greenify". Klikając ją, sprawisz, że wejdzie ona na listę "ubić gdy zostanie zgaszony ekran". Oznacza to zero działania w tle, zero wybudzania. Również - zero komunikatów, że ktoś cię dodał na listeprzyjaciół, czy wiadomosci itp, itd.

 

- Jeśli aplikacja na to zezwala, możesz powyłączać jej funkcje synchronizacji w tle i wywoływać je ręcznie kiedy ci to będzie pasowało.

 

- Poszukać alternatywy, która nie będzie zawracała ci pupska. Z tego co masz na liście to chyba nie bardzo coś znajdziesz. Do FB powinna być chyba jakaś lżejsza aplikacja ale Marvinka nie używa tego cholerstwa, więc nie chce ściemniać.

 

- Odinstalować ją w cholerę. Hiehiehie. :-P

 

Krótko: to jest kwestia ustalenia twoich priorytetów. Jeśli zalezy ci bardzo na tym, żeby byc na bieżąco z ludźmi, dostawać powiadomienia od nich, to dużo nie podziałasz. Jeśli natomiast wolisz mieć dłużej działającą baterię, wydajniejszy telefonek, wówczas do dzieła tygrysie! :cool:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację :) zacznę z tym dziłać


Możesz:

 

- Zainstalować Greenify

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oasisfeng.greenify

Wtedy jak klikniesz aplikację w WAKELOCKU to będziesz miał dostepną opcję "Greenify". Klikając ją, sprawisz, że wejdzie ona na listę "ubić gdy zostanie zgaszony ekran". Oznacza to zero działania w tle, zero wybudzania. Również - zero komunikatów, że ktoś cię dodał na listeprzyjaciół, czy wiadomosci itp, itd.

 

- Jeśli aplikacja na to zezwala, możesz powyłączać jej funkcje synchronizacji w tle i wywoływać je ręcznie kiedy ci to będzie pasowało.

 

- Poszukać alternatywy, która nie będzie zawracała ci pupska. Z tego co masz na liście to chyba nie bardzo coś znajdziesz. Do FB powinna być chyba jakaś lżejsza aplikacja ale Marvinka nie używa tego cholerstwa, więc nie chce ściemniać.

 

- Odinstalować ją w cholerę. Hiehiehie. :-P

 

Krótko: to jest kwestia ustalenia twoich priorytetów. Jeśli zalezy ci bardzo na tym, żeby byc na bieżąco z ludźmi, dostawać powiadomienia od nich, to dużo nie podziałasz. Jeśli natomiast wolisz mieć dłużej działającą baterię, wydajniejszy telefonek, wówczas do dzieła tygrysie! :cool:

Dzięki za informację zacznę się tym bawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest wina facebooka... ani niczego co widać na screenie. Apki ze screena były aktywne może 30min a gdzie pozostałe 14h? Mi na MI2 po pewnym czasie procek przestał się usypiać i pomagał restart. Ja bym obstawiał jakiś błąd systemowy... zrestartuj telefon i po resecie zacznij obserwować wake lock detector czy się usypia czy nie. Jeśli nie to chyba szkoda czasu na kombinowanie, lepiej zrobić kopie wszystkiego i full wipe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie greenify ubił fona więc nie polecam.

 

O, to jest ważne info! Jakieś szczegóły?

 

 

W systemie są aplikacje do usypiania i wł i wył telefonu. Dobrze działają na baterię

 

Zrobiłbyś parę screenów, napisał jak to działa, na pewno wszystkim by się to przydało, pewnie chłopaki by to zawiesili jako "tutorial od użytkowników dla użytkowników" ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po uzyskaniu uprawnień roota greenify chciało restartu, potem po restarcie system już nie wstał,

 

Interesujące... Marvinka nie zaliczyła takiego efektu, ani też nie słyszała o podobnym zdarzeniu, co, rzecz jasna nie oznacza, że to niemożliwe. Wręcz przeciwnie!

 

Nie masz pan aby czegoś spapranego w swoim telefonie? Wiesz, podejrzana sprawa to jest trochę.

Edytowane przez Marvinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...