Skocz do zawartości

Mi 9t Pro z drugiej ręki - Oryginalny?


WolekXD

Rekomendowane odpowiedzi

No witam. Zakupiłem używany mi 9t pro 8/256 od osoby która deklarowała że zakupiła go w angli. Ogólnie sprzedawca bardzo w porządku, nie było problemów żadnych itp. Telefon dotarł. Pudełko wydaje się być oryginalne z naklejką na których jest SN, IMEI, model telefonu itp. Telefon z tyłu brandowany jako MI chociaż nie posiada CE na pleckach (pudełko, karta użytkownika i wbudowane w system certyfikacje posiadają już owy certyfikat). Numery imei i reszta napisane na pudelku pokrywają się z tymi na telefonie. Co mnie jednak zastanawia to to że kiedy sprawdzam zakup telefonu na stronie xiaomi pojawia się HONG KONG. Sprawdzając autentyczność dostaję informację że telefon jest oficjalną międzynarodową wersją. ROM wgrany to global 11.0.4.0. Wszystko wydaje sie ok oprócz tego HONG KONGU i chciałbym wiedzieć czy to w czymś przeszkadza w korzystaniu z telefonu i czy może ew. być problemem w przyszłości. Od razu mówię że na Gwarancji mi nie zależy. Dodam że sprawdzając imei na stronach typu imei24 widać że telefon faktycznie został sprzedany w HONG KONGU ale aktywowany w UK tak jak sprzedawca napisał. Być może był on kupiony u prywatnego importera. Doradźcie co robić w takiej sytuacji czy może się nie przejmować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mrosi napisał:

Najprawdopodobniej to mode na rynek chiński.

Niekoniecznie, z tego co pamiętam, tam też można kupić smarta w wersji "Global". Kwestia tego, czy ten rom global jest na lock czy unlock BL. Jeżeli na unlock, to mamy tutaj CN fon z EEA/Global softem, jeżeli lock BL, to raczej fon Global.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest jeszcze jakiś sposób aby upewnić się czy to napewno global? Bo jak to jest z tym nazewnictwem. Mi 9t pro nie jest odrazu przeznaczony na rynek globalny a redmi k20 pro na chiński? Chyba że w chinach również sprzedają Mi 9t pro. 

Edit1. Dodaje screeny z oficjalnej strony xiaomi. Na pierwszym adres oznacza Hong Kong 

669205699_DesktopScreenshot2020_05.16-12_40_47_86.thumb.png.0be8bc47bad1ccb6cecac306bb07fea2.png781670952_DesktopScreenshot2020_05.16-12_39_15_82.thumb.png.93af77f2e70cdfe738d1f11793da9d0a.png

Edytowane przez WolekXD
Dodanie zdjęć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz MI 9T i zablokowany bootloader i rom Global to jest wszystko w porządku. Z Hong Kongu właśnie można dostać telefony Global (jako jeden z kanałów dystrybucji).
Co prawda nie masz modelu EEA z softem EEA bo nie kupiłeś z dystrybucji EU ale to w praktyce nic nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...