Skocz do zawartości

Modowana aplikacja Mi Home - pytanie?


Remi_K

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim!

Jako nowy użytkownik, a w zasadzie prawie, przed użytkownik - obecnie korzystam z 2 żarówek Yeelight i dedykowana aplikacja Yeelight do tej pory mi wystarczała, ale kupiłem Gateway Mi Home V3 i kilka czujników, które idą do mnie z Chin i w związku z tym kilka pytań początkującego - wiem, że modowana aplikacja umożliwia użytkowanie przez serwery europejskie, czemu to ma służyć? Przyspieszeniu komunikacji czy czemuś więcej?

Aplikacja Yeelight domyślnie proponowała serwer niemiecki i faktycznie chodziło to sprawniej.

Kolejne pytanie - integracja z Google Home - robię, pyta o login i hasło, pokręci się kółeczko i... Nic z tego nie wynika, dlaczego? (Znalazłem w necie, że to prawdopodobnie Google po informacji o wykorzystywaniu danych przez Xiaomi rozłączyła możliwość takiej integracji do wyjaśnienia tematu).

Trzecia wątpliwość - pierwszą żarówkę kupiłem w jakiejś promocji na Gear best I przyjechała do mnie, polskiego magazynu Yeelight z ustawieniem barwy światła (nie kolorowa), długi czas działała bezproblemowo z aplikacją Yeelight z wybranym niemieckim serwerem, wczoraj podłączyłem kolejną kupioną w promocji w Media Expert więc chyba z europejskiej dystrubucji Yeelight filament. Zainstalowałem Mi Home z Google Play, wybrałem Polskę jako region, zalogowałem się na konto z Yeelight i myślałem, że zobaczę tą pierwszą od razu w aplikacji, a tu nic. Co więcej tak ustawiona aplikacja Mi Home nie znajdowała mi również drugiej, jeszcze nie podłączonej do WiFi żarówki. Zresetowałem pierwszą żarówkę, dalej nic. Odinstalowałem Yeelight - nic. Przełączyłem serwer Mi Home na Chiny i żarówki się znalazły, choć co ciekawe znalazły się nie po próbie dodania i wybrania ze wskazaniem jaka to żarówka - kreseczka wyszukiwania doszła do końca i wyskoczyła informacja kontynuuj lub instrukcja resetu żarówki. Urządzenie pokazało się niejako samo u samej góry. Przez brak integracji z GH zainstalowałem ponownie, równolegle, Yeelight - sugerowany serwer niemiecki, żarówek brak. Przełączyłem na chiński, obie żarówki się pojawiły i raz działają z asystentem Googla głosowo po ponownej integracji GH - Yeelight, a dwa aplikacja Yeelight dokłada mi w rozwijanym z belki androidowym szybkim menu dwa guziki Włącz wszystkie i Wyłącz wszystkie. Cuda wianki z tymi aplikacjami, serwerami i integracją z GH...

Ktoś może mnie uświadomić w kwestii moich pytań?

 

Pozdrawiam

Remi

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...