Skocz do zawartości

Build.prop - autoprzywracanie pliku?


efazeti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zauważyłem takie zjawisko. Chcę sobie wprowadzić zmiany w pliku buildprop (modyfikacja istniejących wartości i dodanie nowych wpisów). Otwieram w/w plik, robię co trzeba, zapisuje, zamykam, jeszcze raz otwieram dla sprawdzenia - jest ok. Robię restart i bam - plik jest przywrócony do stanu fabrycznego. Dlaczego tak się dzieje? Sprawdzałem kilka menedżerów plików i kilka edytorów tekstowych.

Obecnie mam najnowsze miui beta ale na wersji z marca też tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam to samo i nie mogę sobie z tym problemem poradzić, mam redmi 8, oczywiście zrootowany, ale przy próbie edycji pliku systemowego xml (chciałem zwiększyć czułość mikrofonu) czy buildprop, nie zapisuje nowych wartości i po restarcie dalej są poprzednie.Nie mogę też utworzyć żadnego nowego folderu. Przypuszczam że wina leży w  Magisku i jego roocie, w Redmi 3s który kiedyś miałem dało się zmienić te ustawienia bez problemu przez Root Browser. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Orjon napisał:

Jak masz roota to możesz zmienić propy setpropem w terminalu. Robisz to samo, a działa nawet po aktualizacji (dopóki nie zrobisz czyszczenia danych).

Te które są w folderze vendor też się tak da edytować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...