Jump to content

Kostkowanie interfejsu

jawala
 Share

Recommended Posts

Czy zdarza się u was klatkowanie interfejsu, wyraźny brak płynności przy przewijaniu ekranów lub otwieraniu folderów ? Nie ma to związku z tym co telefon robi w tle, bo np. przy aktualizacji aplikacji w tle wszystko chodzi płynnie, a gdy nic nie robi albo przynajmniej nie widać żeby coś robił to często zdarzają się klatkowania, nie mogę uchwycić tu żadnego związku przyczynowego. Mam androida 10 z miui11, zrobiłem nawet przywracanie ustawień fabrycznych i nic się nie zmieniło, irytuje mnie ten fon.

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

Testowałem ale to nie kwestia tylko interfejsu, bo wszystko mi klatkuje, przewijanie stron internetowych, aplikacji, kilkanaście sekund klatkuje, później kilkanaście sekund lub minut jest płynnie i tak w kółko, efekt jest taki jakbym w telewizorze włączał upłynniacz na max 100hz a po chwili przełączał na minimum i obraz się haczył

• 2 weeks later...

Miałem to samo. Myślałem, że się przemecze do jakiejś aktualizacji większej ale lagi animacji stawały się coraz większe. Poświęciłem dzień na robienie kopii zapasowej i reset danych fabrycznych. To pomogło. Jak ręką odjął nie ma lagów. Tylko po wszystkim nie aktualizuj launchera bo znowu są błędy. Musiałem odinstalowywać launcher i wgrywać stara wersję z apk mirror.  Telefon dla ludzi, którzy mają czas i lubią się bawić oprogramowaniem na androidzie.  

To miałeś szczęście, że udało się za pierwszym przywracaniem, u mnie za trzecim i to jak zrobiłem wipe z poziomu recovery, teraz jest płynnie i szybko, ale błąd z brakiem przełączania się między wifi i 3g pozostał, co ciekawe jak mam LTE to przełącza się bez problemu. Launcher aktualizowałem, bo dostałem powiadomienie systemowe, ale to nie on powoduje klatkowanie, za to powoduje przy jednej z funkcji (liczba ikon) ale ta głębiej po wejściu w szczegóły ustawień krasz aplikacji i wywalanie się... Super aktualizacja, więc jestem na wersji starej bez możliwości powiększania ikon, szkoda.