Jump to content

Xiaomi Mi5 po zalaniu, uruchamia się ale nie działa dotyk


matisk

Recommended Posts

Witam,

Żona "utopiła" wczoraj Mi5. Natychmiast wyłączyłem, odłączyłem baterie i osuszyłem. Dziś po podpięciu baterii i próbie włączenia telefon uruchamia się w trybie Mi-Recovery 3.0 (miałem najnowszy Miui 10). Widoczne są 3 opcje Reboot, Wipe Data, Connect with MiAssistant. Klawisze boczne raz działają raz nie. Po dłuższej chwili bez wyboru telefon się resetuje i uruchamia się Android. Nie działa jednak "dotyk" i nie mam jak odblokować telefonu.

Próbowałem kabelkiem OTG i podłączoną myszką, niestety chyba ten telefon nie wspiera OTG, ponieważ nie wykrywa myszki. Próbowałem podłączyć się do komputera przez kabelek USB-C-USB(nawet kilkoma różnymi), nie wykrywa telefonu komputer (Win10 64bit), jedynie jest ładowanie.

 

Moje pytanie: jak mogę zastąpić dotyk by odyskać dane i zdjęcia (głównie o to mi chodzi). 

Mam drugi telefon Mi5 sprawny (mój). Próbowałem w nim podpiąć myszkę przez OTG ale też jej nie wykrywa, wydaje mi się, że Mi5 nie mają wsparcia dla OTG. Podpięci kabelkiem pod Win10 64bit również bez wykrycia telefonu (jedynie ładowanie). 

Mam pomysł taki aby przełożyć płytę główną z tego zalanego do tego dobrego i przenieść dane na komputer przez ftp po wifi. Chyba to łatwiejsza operacja niż wymiana ekranu z dotykiem? A przede wszystkim tańsza. Telefon zalany raczej juz na straty.

Czy macie może lepszy pomysł?

Pozdrowienia.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...