Skocz do zawartości

Xiaomi Mi5 po zalaniu, uruchamia się ale nie działa dotyk


matisk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Żona "utopiła" wczoraj Mi5. Natychmiast wyłączyłem, odłączyłem baterie i osuszyłem. Dziś po podpięciu baterii i próbie włączenia telefon uruchamia się w trybie Mi-Recovery 3.0 (miałem najnowszy Miui 10). Widoczne są 3 opcje Reboot, Wipe Data, Connect with MiAssistant. Klawisze boczne raz działają raz nie. Po dłuższej chwili bez wyboru telefon się resetuje i uruchamia się Android. Nie działa jednak "dotyk" i nie mam jak odblokować telefonu.

Próbowałem kabelkiem OTG i podłączoną myszką, niestety chyba ten telefon nie wspiera OTG, ponieważ nie wykrywa myszki. Próbowałem podłączyć się do komputera przez kabelek USB-C-USB(nawet kilkoma różnymi), nie wykrywa telefonu komputer (Win10 64bit), jedynie jest ładowanie.

 

Moje pytanie: jak mogę zastąpić dotyk by odyskać dane i zdjęcia (głównie o to mi chodzi). 

Mam drugi telefon Mi5 sprawny (mój). Próbowałem w nim podpiąć myszkę przez OTG ale też jej nie wykrywa, wydaje mi się, że Mi5 nie mają wsparcia dla OTG. Podpięci kabelkiem pod Win10 64bit również bez wykrycia telefonu (jedynie ładowanie). 

Mam pomysł taki aby przełożyć płytę główną z tego zalanego do tego dobrego i przenieść dane na komputer przez ftp po wifi. Chyba to łatwiejsza operacja niż wymiana ekranu z dotykiem? A przede wszystkim tańsza. Telefon zalany raczej juz na straty.

Czy macie może lepszy pomysł?

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...