Skocz do zawartości

Aktualizacja starego MIUI xiaomi.eu na najnowszy


yachuu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam Mi6 128GB i jak go kupiłem to wgrałem rozwojowy obraz MIUI xiaomi.eu, który potem aktualizowałem cotygodniowymi update'ami. Jednak w pewnym momencie aktualizacje się skończyły i pozostałem na wersji z 2017 roku:

MIUI 9.1 by xiaomi.eu

7.12.7 (rozwojowa)

Android 7.1.1

Wszystko mi na tej wersji generalnie działa, ale chyba czas na aktualizację (też poprawki bezpieczeństwa by się przydały). Jednak aktualizacja 'over the air' nie chce działać, pokazuje mi, że mam najnowszą wersję - domyślam się, że za duży przeskok do najnowszej dostępnej wersji:

MIUI 11: 20.3.19
ANDROID: 9

I tutaj pytanie czy da się wykonać aktualizację bez totalnego czyszczenia telefonu ze swoich danych i wgrywania ich ponownie? Chodzi mi tutaj o zainstalowane aplikacje, ich konfigurację, zdjęcia, filmy, kontakty, smsy, lista połączeń...etc.

Jak najlepiej i najprościej wykonać taką aktualizację bez konieczności zgrywania wszystkiego i  instalowania od nowa? Czy tak się da?

Wiem, że mogę pobrać plik i wskazać go do instalacji przez opcję "Zainstaluj aktualizację z pliku .zip" - ale nie wiem czy wtedy telefon zostanie wyczyszczony do świeżego systemu?

Z góry bardzo dziękuję za rady i pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja Szukaj na forum nie gryzie.

"Ważne: Warto pamiętać, że przed instalacją wersji Stable przechodząc z wersji Dev tygodniowej należy wykonać reset do ustawień fabrycznych w TWRP (suwak factory reset). Przy Androidzie Pie sugerujemy upewnić się czy mamy aktualne i najnowsze TWRP (z twrp.me)."

żródło: https://miuipolska.pl/aktualizacja-xiaomi-eu-stable-10-4-dla-mi-6-i-mix-2-z-pie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...