Skocz do zawartości

Ciemny motyw globalny włącza się automatycznie...


Test

Rekomendowane odpowiedzi

 

Aaaa założę ten nowy temat, bo nie znalazłem nigdzie żeby to ktoś zgłaszał. Otóż problem jak w tytule, ROM 9.12.27 - opcja globalnego ciemnego motywu włącza się sama kiedy mam ustawiony okres czasowego działania trybu ciemnego. Używam ciemnego trybu tylko w nocy, więc mam tak ustawione, by włączał się o 22 i wyłączał o 6 rano, ale za każdym razem włącza się przy tym globalny ciemny motyw, którego nie chcę, gdyż psuje na siłę wygląd niektórych aplikacji niedostosowanych jeszcze do zmiany wyglądu. Muszę ręcznie odznaczać tą opcję po każdorazowym automatycznym włączeniu się ciemnego motywu wieczorem.

No chyba, że tylko ja tak mam...

 

Edytowane przez Test
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi jak to nazywam i jak funkcjonuje, nie wiem czy zrozumiałeś co napisałem. W opcjach tej funkcji jest na dole przełącznik, który zmusza aplikacje niedostosowane do ciemnego motywu, by zmieniły jednak motyw z jasnego na ciemny, to oczywiste raczej i nie wymaga tłumaczenia o co biega, mi chodzi o to, że ręczne włączenie ciemnego motywu nie włącza automatycznie funkcji globalnego ciemnego motywu i tak bym chciał by to działało kiedy mam zautomatyzowane godziny działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi jak to nazywam i jak funkcjonuje, nie wiem czy zrozumiałeś co napisałem. W opcjach tej funkcji jest na dole przełącznik, który zmusza aplikacje niedostosowane do ciemnego motywu, by zmieniły jednak motyw z jasnego na ciemny, to oczywiste raczej i nie wymaga tłumaczenia o co biega, mi chodzi o to, że ręczne włączenie ciemnego motywu nie włącza automatycznie funkcji globalnego ciemnego motywu i tak bym chciał by to działało kiedy mam zautomatyzowane godziny działania.
Sprawdzałem u siebie i też tak mam . Jak włącza się z automatu to od razu włącza globalny motyw ciemny , nawet jeśli nie zaznaczyłem tej opcji wcześniej.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, działanie tej opcji nie jest w automacie zapamiętywane, co raczej jest bugiem a nie ficzerem. Z czasem, kiedy wszystkie apki zostaną do ciemnego motywu dostosowane można by się pozbyć tego przełącznika całkowicie, lecz póki co globalny motyw czasami rujnuje wygląd niektórych programów, więc może by się dało coś zrobić, by opcja ta była pamiętana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...