Jump to content

S6 - Ściana z lustra

prexda
 Share

Recommended Posts

Cześć.

Jedną ze ścian mam zrobioną z lustra. Od samej podłogi idzie szkło. Przy mapowaniu pomieszczenia, miejsce za lustrem rozpoznaje jako pomieszczenie.
Cały czas chce tam wjechać i kombinuje z różnych stron.  Zauważyłem, że po każdej aktualizacji firmware'u coraz bardziej próbuje.. (co oczywiście jest OK w sumie).
Jedynym rozwiązaniem jest postawienie wirtualnych ścian.
Przy pierwszym mapowaniu pomieszczenia zakleiłem dolną część lustra jakimś kartonem/czymś nieprzejrzystym. Zmapował jak trzeba, ale przy następnej wycieczce juz zobaczył tam  pomieszczenie"
Czy komuś też się gubi na podobnej ścianie? Jak sobie radzą inne lub starsze modele.. np. popularny S5 itp. ?

Zaważyłem jeszcze jedno. Nie wiem na ile ma to związek z dzisiejszym updatem 3.5.4_0850
Sprzątał przedpokój i były zamknięte drzwi do łazienki. Posprzątał przedpokój, OK. Później otworzyłem drzwi i zadałem mu samą łazienkę, i nagle komunikat że nie może wjechać. Nie pojechał na miejsce nie sprawdził czy można się tam dostać tylko odmówił. Zapewne wziął pod uwagę ostatnie mapowanie miejsca (sprzątanie przedpokoju) i zamknięte drzwi, które naniósł na mape.

Nie zauważyłem wcześniej podobnego zachowania.

Roborock S6 firmware: ver. 3.5.4_0850
Xiaomi Home ver. 5.6.19

Edited by prexda