Skocz do zawartości

Xiaomi Mi9 problem z Bluetooth i MiShare


sspshmm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pierwsza kwestia - problem z połączeniem urządzenia przez MiShare  - na początku nie mógł włączyć "hotspota" - taka informacja wyskakiwała przy próbie połączenia przez aplikację. MiShare i nadal czasami wyskakuje. Następnie pomimo "uruchomienia" MiShare - czyli ukazania się QR-Coda, często (90%) nie można zatwierdzić połączenia z innym telefonem poprzez skan QR'a. Przeważnie przekracza limit czasu parowania urządzeń. Nawet jak już sparuje, to np po wysłaniu kilku zdjęć, filmu, przerywa op zakończeniu lub w trakcie wysyłania kilkunastu zdjęć.

Paruje różne urządzenia Xiaomi i pierwszy raz mam z tym problem - inne urządzenia współdziałają ze sobą poprawnie. Natomiast z Mi9 każde z nich ma problem, raz działa raz nie, a jak działa to na chwilę. Zaktualizowałem Mi9 do Miui 11 ( nie sprawdzałem jak to działa na oryginalnym 10 sofcie) może przez to ( przełączyłem standardowo, jak każde inne urządzenie Xiaomi na lokalizację na Norwegię), żeby mieć Motywy i aktualizację

Druga kwestia - to nazwa urządzenia w opcji bluetooth - pomimo zmiany nazwy występuje dziwny ciąg znaków, np przykładowo urządzenia nazywa się okmnij_28197513089750daefwEG930295 - to jest tylko przykład (nie pamiętam teraz tego ciągu znaków, nie mam tel przy sobie).

--

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podczas prób łączenia miałeś włączony GPS? Z niewiadomych mi przyczyn tylko z włączoną lokalizacją działa Mi Drop (od niedawna Share Me)  na wszystkich telefonach Xiaomi jakie miałem.
Druga sprawa to z jakiej wersji aplikacji korzystasz? Tej wbudowanej w telefon czy ściągniętej z Sklepu Play? Spróbuj pokombinować z drugą wersją, może to przyniesie jakiś rezultat.

Co do bluetooth, gdzie jest wyświetlana ta długa nazwa? W miejscu gdzie zmieniasz nazwę urządzenia bluetooth czy podczas łączenia z innym telefonem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...