Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Dotyczy współpracy opaski z Galaxy S8. Temat pojawiał się już kilka razy na forum ale najpopularniejszym rozwiązaniem jest wyłączenie odblokowywania ekranu przy pomocy opaski. U mnie to nie pomaga. Poza tym jest to dla mnie jedna z najważniejszych funkcji opaski. Dalej zdarza się że jak ktoś dzwoni to po 30 sek rozmowy dopiero opaska wibruje. Wszystkie inne powiadomienia działają prawidłowo - jednocześnie z telefonem.

Opublikowano

To bardzo dziwne co piszesz bo ja dostaję powiadomienie na opasce 1-2s wcześniej, niż pojawia się ono na telefonie.

Używam aplikacji notify i mam tak od zawsze już w mi bandzie 2.

Tak od prawie roku mam s8

 

 

Opublikowano

Ja też mam często powiadomienia na opasce 1-2 sek przed telefonem. Ale są to wszystkie pozostałe powiadomienia. Tylko jak ktoś dzwoni to mam opóźnienie. I to też niezawsze. Ale jak już jest to znaczne. Tzn potrafię pogadać 30 sek i się rozłączyć i po kolejnych powiedzmy 10 sek opaska zaczyna dopiero wibrować. Zupełnie od czapy. Albo jak dłużej rozmawiam to wibruje w trakcie rozmowy i mnie rozprasza.

Tak samo miałem na mi band 2 połączonej z Galaxy note 4. Ale myślałem że na nowym zestawie tego nie będzie. Używałem też mi band 2 z iPhone se i redmi note 5. I tam taki problem nie występował. Tylko na Samsungu.

Ja używam aplikacji mi fit. Muszę spróbować tej Notify.

Opublikowano (edytowane)

Ciekawa sprawa. Mnie zdarza się od czasu do czasu opóźnienie w przypadku aplikacji czy SMS, ale żeby przy połączeniach. 

W ustawieniach w MiFit, gdzie masz możliwość włączenia i wyłączenia tej funkcji, jest coś takiego, jak czas opóźnienia. Zobacz, czy masz wyłączony i jeśli tak, ustaw powiedzmy 2 sekundy.

Edit.

Mówisz, że wyłączyłeś odblokowywanie ekranu poprzez opaskę. Okej, ale czy zrobiłeś to tylko w Mi Fit czy wszedłeś w ustawiania telefonu i wyłączyłeś ogólnie odblokowywanie przez Bluetooth?

Edytowane przez Mateusz.Ch
Opublikowano

Już to przerabiałem z włączaniem opcji opóźnienia powiadomienia i nic to nie dało. A odblokowywanie opaską wyłączałem w ustawieniach telefonu bo ta opcja w mi fit przekierowuje mnie do ustawień telefonu. Nic tam innego nie mogę zrobić.

Zainstalowałem Notify&Fitness For mi band i wygląda to obiecująco ale muszę odczekać przynajmniej jeden dzień żeby się upewnić. Jednak wolałbym żeby działało prawidłowo z mi fit bo już się przyzwyczaiłem do tej apki.

Opublikowano

Nic nie stoi na przeszkodzie używać obu aplikacji. Równie dobrze możesz używać Notify wyłącznie do powiadomień (jak zauważysz, jest dużo opcji konfiguracji), więc na dobrą sprawę nie będzie potrzeby nawet w nią wchodzić, kiedy już wszystko poustawiasz. Ja używam Notify,, Mi Fit tylko do aktualizacji (tak bezpieczniej) i zmiany tarcz.

Pamiętaj wyłączyć powiadomienia o połączeniach w Mi Fit, aby nie było konfliktów. Niech będą włączone tylko w Notify.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...