Skocz do zawartości

Problem z rozmowami, dziwna zmiana pasm


pal04

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ostatnio Redmi Note 5 (Pro) 4GB 64GB od Hong Kong Goldway

Telefon zachowuje się normalnie, poza momentami prowadzenia rozmowy. Moi rozmówcy twierdzą, że słyszą mnie w sposób bardzo przerywany, tak jakbym był na granicy zasięgu. Każde zdanie muszę powtarzać 2 razy. Nie da się prowadzić normalnej rozmowy.

Zainstalowałem Netmonster'a i zauważyłem bardzo niepokojące zachowanie: W momencie podniesienia zielonej słuchawki wszystkie paski spadają praktycznie do minimum a telefon przełącza się na inną częstotliwość. Czasem wręcz w momencie prowadzenia rozmowy NetMonster pokazuje, że w zasięgu nie ma żadnego nadajnika. Zaraz po zakończeniu połączenia wykresy wracają do normy.

 

Telefon wyświetla wersje: MIUI Global 10.3.2.0
Model M1803E7SG

SIM karta nowo wymieniona od Plusa

```
  CPU ---------- Snapdragon 636 Octa Core CPU
  Screen ------- 5.99" 2160x1080P 18:9 Screen
  RAM+ROM -- 4GB + 64GB
  Camera ------12MP+5MP Dual Rear Camera, 13MP Front Camera        
  Battery ------ 4000mAh(Typ)/3900mAh(Min), 5V/2A Charing
  OS ----------- MIUI 9, Global Version, Support OTA Update
  Other -------- WIFI, Bluetooth, GPS, OTG
  Network --- Full Netcom, Dual SIM Dual Standby
  2G: GSM 1/3/5/7       
  3G: WCDMA 2/3/5/7 TD-SCDMA 38/40
  4G: FDD LTE B3/B1/B7/B5/B8/B4/B20;
        TD LTE  B38/B40;

```

 

2019-10-14 15.37.40.png

2019-10-15 16.20.51.png

2019-10-15 20.07.03.png

2019-10-16 16.37.04.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sorawdź czy w ogóle masz nadajniki działające blisko, bo wygląda na to, że po prostu telefon nie znajduje żadnego 3G w pobliżu. Sprawdź także, czy nie masz nigdzie "only LTE" w ustawieniach połączeń, do tego sprawdź, czy karta SIM nie jest czasem uszkodzona oraz czy czasami nie trzymasz telefonu w jakiś dziwny sposób i nie zasłaniasz anten...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi 
Gdy nikt do mnie nie dzwoni. Mam w zasięgu 4G 2600 4G 1800 z dBm w okolicach -51 -61
W momencie gdy podnoszę słuchawkę momentalnie przełącza się na 3G 2100 albo 3G 900 i dMb spada do -110.
Chwilę po odłożeniu jest znowu 4G 2600 i wszystkie kreski. ( jestem 400 m od nadajnika)

Jak przełączę, żeby używać tylko 2G też jest przeskok w częstotliwościach, już nie pamiętam z jakiej do jakiej, ale analogicznie.

Karta - świeżo wymieniony Plus na kartę. W drugim telefonie działa bez zarzutów. Wszystko wyraźnie

UPDATE:
Teraz zauważyłem, że w tym Redmi S3 który działa bez zarzutów Netmonster też pokazuje przełączenie z 4G na 3G w trakcie rozmowy i spadek słupków.
( z tym że, w tym starym siła sygnału spada do -97 a nie do -109) 

Fakt pozostaje faktem, że stary telefon działa, a nowy nie pozwala na normalne używanie.

Ja nie rozumiem co to jest to RSSI, RSCP, RSRP, RSRQ, SNR, I jakie powinno być w normalnej sytuacji. 
Jakiej metody (albo programu) byś użył/a do sprawdzenia tego dokładniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...