Sign in to follow this  
kwasik

Słaba reakcja przy wciskaniu przycisku Power

Recommended Posts

Czesc,

W moim prawie 3 letnim Redmi ostatnio zaczął szwankować przycisk Power przy zablokowywaniu/oblokowywaniu urządzenia. Przycisk trzeba najczęściej wcisnąć parę razy, jakby pod odpowiednim kątem lub z odpowiednią siłą. Za pierwszym razem nie reaguje praktycznie w ogóle. Wygląda mi to na kwestię mechaniczną. Czy ktoś borykał się z taką sprawą? Czy jest szansa na naprawę tego problemu w rozsądnych granicach finansowych? Dzięki i pozdrawiam.

Dzięki, zamówiłem, myślę, że wymiana nie powinna być trudna. Czy robiłeś to może i trzeba na coś zwrócić szczególną uwagę?

Czesc, Wymiana rzeczywiście jest bardzo łatwa, ale trzeba uważać przy zakupie taśmy. Niestety są sprzedawane dwie wersje. Ja kupiłem w ciemno wersję ze skośnym odcinkiem taśmy i nie pasuje do mojej wersji, gdzie potrzebna jest wersja z prostopadłym odcinkiem taśmy. Zdjęcia w załączniku, także w razie czego otwórzcie swój model i porównajcie wygląd taśmy.

Co ciekawe, odklejenie, odłączenie i ponowne zamocowanie starej taśmy rozwiązało problem :)

tasma1.jpg

tasma2.jpg

Edited by kwasik