Jump to content

Problem z odkręceniem błotnika


Mati2019

Recommended Posts

Witam

Ma ktoś pomysł jak odkręcić tylny błotnik..Jak to u chińczyków dwie śróby pusciły a jedna nie..I niestety otwór mi się w śrobie wyrobil i teraz juZ kazdy srubrokret slizga sie na glowce.A chxialem zamontowac sobie wspornik

Link to comment
Share on other sites

Klej dwu składnikowy epoxydowy.
Nałóż trochę kleju i włóż klucz... po 24h spróbuj odkręcić.
Są tez takie zestawy do wykręcania zerwanych szpilek, ale to większa sprawa.

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, mariusz13 napisał:

Tam jest śruba na imbus,to że nie puściła może być spowodowane odkręcaniem niewłaściwym kluczem dokładniej mówiąc torxem czyli gwiazdką albo rozkalibrowanym imbusem,można też z puszki aluminiowej wyciąć odpowiedniej wielkości kółko,położyć na śrubie i wbić (prosto ) odpowiedniej wielkości klucz,aluminium jako miękki metal się dopasuje i może się udać.Przy zmianie opon u mnie śruba mocująca koło pokazała swoją twardość i podczas pierwszej próby odkręcenia otwór na imbus był okrągły,diax w dłoń nacięcie łba śruby i jest na śrubokręt płaski.Trzeba teraz coś innego dopasować,tak naprawdę to może być zwykła twarda śruba o odpowiednim gwincie z nałożoną na odcinek końcowy odpowiednią tulejką.

Wiem, że tam jest śruba na imbus. Próbowaliśmy nabić torx, ale nie udało się tego dokonać, bo śruba okazała się za twarda na taki wyczyn. Nacięcie śruby nie wchodzi w grę ze względu na plastik błotnika i mają ilość miejsca. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...