cichy45

Użytkownicy
 • Content Count

  88
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7 Neutral

About cichy45

 • Rank
  Zaawansowany

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna

Dodatkowe

 • Smartfon
  Xiaomi Mi 8

Recent Profile Visitors

437 profile views
 1. Ja mam niebieskie EVE i jestem ciekawy co z tego wyniknie. Na zasięg jako tako narzekać nie mogę bo jest OK, pytanie jak będzie z degradacją ogniw w czasie. Jednak co markowe LG/Panasonic/Samsung to można być raczej pewnym ich parametrów rzeczywistych zgodnych ze specyfikacją. Najchętniej zrobiłbym pakiet 10s3p na LG MJ1 3500mAh, powinien być i wytrzymały na zużycie i dać sporo większy zasięg bez jakiegokolwiek obniżania podestu.
 2. cichy45

  M365 zimą

  A jednak mam wrażenie że moja mka wyraźnie gorzej "ciągnie" pod górkę jak są 4 stopnie na dworze niż 20-25, mimo że bateria nie jest zamrożona (trzymana w pomieszczeniu >20 i w domu i w pracy).
 3. @Battery_Saver Zgadzam się z tym co piszesz, ale nadal nie widzę gdzie jest problem w dołożeniu baterii moją metodą. Przecież dokładnie to samo jest w Pro, pakiet z M365 z 5 ogniwami równolegle zamiast z 3 i nic złego się nie dzieje. Równie dobrze mogli by dodać 3 ogniwa żeby było razem 6. Gdyby dodać do pakietu ogniwa mocno odbiegające od oryginalnych i poddawać go pracy na granicy specyfikacji to owszem będą problemy, ale nie wydaje mi się aby dodanie np 2 ogniwa 3500mAh do 3x2600 było problemem pod takim obciążeniem jak jest w M365. Jak ktoś się obawia takiego połączenia to przecież może kupić sobie takie same ogniwa jak są w oryginalnym pakiecie czyli LG M26 INR18650 2600mAh. Jedyny problem jaki widzę to kiedy ktoś będzie pchać tam ogniwa z odzysku bo one mają totalny rozstrzał parametrów, zwłaszcza takie z pewnym przebiegiem.
 4. To byłby problem gdybyś zastosował ogniwa o różniej pojemności nie równolegle a szeregowo, np 1 pakiet 3x2600 (fabryczne) + 3000, 2 pakiet 3x2600 + 3300. Ale równolegle będą miały te same napięcia. Owszem, mogą być drobne wahania szybkości rozładowania pod dużym obciążeniem ale nie wydaje mi się aby to był problem. Bo nigdy nie masz ciągłego maksymalnego obciążenia, 2 - im więcej ogniw tym zmniejsza się obciążenie na pojedyncze ogniwo. Ogniwa równoległe balansują się same bez problemu.
 5. Zgodzę się z większością rzeczy o których piszesz, takie szybkie ładowanie czy zmiana pakietu na inny faktycznie może być przydatne dla osób które dużo używają hulajnogi i muszą doładowywać w trakcie dnia. Dla mnie nawet jakby się ładowała 10 godzin to nie problem. Z jednym tylko bym polemizował, wszystkie ogniwa w danym miejscu w szeregu zawsze będą miały to samo napięcie bo są połączone równolegle - nie ma innego wyjścia. Czy będziesz miał na pojedynczy szereg 7800mAh czy 12000mAh balansowanie będzie takie samo, zmieni się jedynie ewentualnie jego czas.
 6. Naszła mnie pewna myśl. Nie sprawdzi się to raczej w wersji PRO bo tam nie ma odsłoniętych terminali baterii, ale w zwykłej m365 jest dostęp do pól lutowniczych pomiędzy wszystkimi ogniwami w szeregu. Zastanawiam się, dlaczego nikt kto montuje baterię zewnętrzną nie wyprowadzi dodatkowo tych 9 cienkich przecież przewodów balansu i nie połączy z ogniwami w zewnętrznej baterii. To przecież pozwoliłoby uzyskać ten sam efekt jak dołożenie baterii wewnątrz podestu, odpadłby problem z osobnym ładowaniem baterii bo BMS odpowiadałby za jej balansowanie i przez niego szła by cała energia z/do baterii i nie byłoby problemu z "trybem ładowania" kiedy zewnętrzna bateria doładowuje wewnętrzną. Montaż byłby taki jak w metodzie Y z wyjątkiem że + i - baterii nie byłby wpinany do kontrolera silnika a lutowany do baterii na terminalu przed BMS. Ktoś zna powód poza tym że to trudniejsze bo więcej kabli trzeba przepchać? Pomijam oczywiście sprawę gwarancji bo to widoczna ingerencja i odpada.
 7. Strach wsiadać teraz na swoje m365. Jeszcze tylko brakuje zdjęcia jak komuś się podest odkleił od kierownicy (to ukośne łączenie kolumny z podestem) do pełni szczęścia.
 8. Zapytam jeszcze w sprawie łożysk, czy takie szczypce do pierścieni segera będą dobre? Czy ktoś z was może kupił jakiś tani zestaw i może polecić? https://allegro.pl/oferta/szczypce-segera-6-do-pierscieni-160mm-4szt-7543374803 Sama piasta siedzi mocno w łożyskach czy da radę bez specjalnego ściągacza do łożysk ją wyjąć? A, jakie rozmiary mają śruby imbusowe? Od razu chcę kupić pełny zestaw narzędzi do hulajnogi coby mieć spokój na przyszłość. Myślę na takim zestawem, ale nie wiem czy są tam wszystkie rozmiary https://allegro.pl/oferta/kennedy-zestaw-kluczy-trzpieniowych-imbus-9szt-7537318555
 9. Polecasz jakiś sklep z lepszymi cenami? TME znam bo zamawiałem stamtąd już dużo razy różne elementy elektroniczne do projektów.
 10. @Battery_Saver Przesmarowałem łożyska po wyczyszczeniu smarem stałym i wydaje się ok, ale na zapas zamówię sobie od razu nowe bo faktycznie są tanie. Takie jak z linku będą dobre? https://www.tme.eu/pl/details/skf6001-2rsh/lozyska-toczne/skf/6001-2rsh-skf/
 11. A propo tego co pisałem o kierownicy - śrubki zaznaczone przez @pixelq nie są luźne, więc zostawiłem jak jest, nie chciałem zrywać kleju bo siedzą ciasno. Zostawię jak jest póki co bo luz jest bardzo delikatny. Za to mam pytanie inne. Wyczyściłem hulajnogę z kurzu/piasku i psiknąłem na tylne koło smaru do łożysk. Koło toczy się lżej, ale teraz słychać z niego szum kiedy kręci się uniesione. Jest to jakiś niebezpieczny objaw syfu w łożyskach czy nie ma się czym przejmować?
 12. Można ale po co? Najmniej wygodna i praktycznie bezużyteczna. Już lepiej zapłacić niecałego 5 za wersję premium M365 Dashboard, znacznie bardziej funkcjonalna a przynajmniej sobie nie zaktualizujemy FW jak przypadkowo klikniesz w komunikat. Na prawdę nie widzę żadnych zalet z używania Mi Home.
 13. Moja też ma plombę. Widać z bateriami to loteria, skoro modele oddalone o 1 miesiąc potrafią mieć baterię wyprodukowaną pół roku od siebie. Z tym parametrem Abnormal nie ma się zatem co przejmować skoro inne aplikacje odczytują temperaturę prawidłowo.
 14. m365 Tools jakiś czas nie był aktualizowany więc może stąd problem, albo problem telefonu (różne modele różnie sobie radzą z czytaniem danych po BT), moja mi8 śmiga bez problemu, mi 5 też, ale redmi ma problem i m365 nie ładuje niektórych danych i ogólnie zamula bardzo każda aplikacja przy odczycie parametrów baterii (m365 dashboard też). Z ciekawości, jaką masz datę produkcji hulajnogi? Podaną na nalepce na decku hulajnogi. Bo bateria bardzo świeża, moja z maja 2019 ma baterię z grudnia 2018.
 15. Póki co tylko do werji 1.5.2 można bez problemu wgrywać mody. W dużej ilości miejsc pisze aby nie używać Mi Home bo można sobie tylko przypadkiem zaktualizować a nic przydatnego ta aplikacja nie daje.