zoltan78

MI9 TWRP od Mauronforio.

Recommended Posts

gsmarena_001.jpg

TWRP by Mauronforio pojawiło się już jakiś czas temu i jest ciągle rozwijane. Jako pierwsze TWRP zostało przystosowane do działania z androidem Q.

Oficjalny temat na XDA

Sposób instalacji MIUI Polska

Obsługuje androida P oraz Q. Do działania na androidzie Q wymagana jest wersja minimum 3.3.1.37. TWRP działa w naszym ojczystym języku. 

TWRP 3.4. 0.0 by mauronofrio

Pojawiła się oficjalna wersja TWRP do pobrania ze strony projektu lub poprzez oficjalna aplikacje ze sklepu play. 

• Like 2
  • Thanks 1

Na androidzie Q z tego co piszą to działa. Ja jeszcze nie wygrywałem Q ze względów na brak kompatybilności z niektórymi ważnymi dla mnie aplikacjami. Znalazłem opinie potwierdzające działanie tworzenia oraz przywracanie kopi bezpieczeństwa oraz działającego szyfrowania. 

Na androidzie P wszystko działa bez zarzutu. 

Na Q szyfrowanie działa, kopia również.

Też nie mam kilku apk, zobaczymy czy dam radę bez nich. Na razie zostaję przy Q ;)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Czy ktoś testował w ten sposób. Kopia Pie 9.8.1 w twrp na wersji 37. Update do 9.8.15 Q I powrot w twrp do Pie 9.8.1.

9 godzin temu, simcold napisał:

Czy ktoś testował w ten sposób. Kopia Pie 9.8.1 w twrp na wersji 37. Update do 9.8.15 Q I powrot w twrp do Pie 9.8.1.

Na MIUI Community jest post potwierdzający działanie po takim zabiegu. 

7 godzin temu, redminote2 napisał:

Czy jest jakas lista aplikacji, ktore nie chca dzialac z androidem Q?

Wszystkie które nie zostały jeszcze aktualizowane przez developerów do androida Q

16 godzin temu, simcold napisał:

Próbowałem wrócić ale skończyło nie na stawianiu systemu o zera.

[mention=8462]maciek04[/mention] Jeśli miałeś błąd w postaci error255 podczas przywracania kopi to jest na to sposób. 
Jaki?

Ogólnie chodzi o partycje. Najlepiej przenieść zawartość internal wtedy na kompa + backup twrp. Sformatować data + factory reset I powinno pójść.

mam problem zainstalowałem to twrp wziołem format data i reboot recovery i teraz tylko uruchamia się do fastboota... nie chce wejść do twrp. Pomocy proszę :(

mam problem zainstalowałem to twrp wziołem format data i reboot recovery i teraz tylko uruchamia się do fastboota... nie chce wejść do twrp. Pomocy proszę :(
Mi flash i od nowa

Pamiętaj też o tym aby po "fastboot flash recovery recovery.img" zróbić "fastboot reboot" i trzymaj vol+ i power.

1 godzinę temu, simcold napisał:
1 godzinę temu, pampersowy napisał:

Mi flash i od nowa

probuje ale mi flash wali błedem:

[15:16:20  58a98001]:MiFlash 2018.5.28.0
[15:16:20  58a98001]:Thread id:13 Thread name:58a98001
[15:16:20  58a98001]:image path:C:\Users\Maciej\Downloads\cepheus_global_images_V10.2.13.0.PFAMIXM_20190709.0000.00_9.0_global_73cdd6acfe\cepheus_global_images_V10.2.13.0.PFAMIXM_20190709.0000.00_9.0_global_73cdd6acfe\cepheus_global_images_V10.2.13.0.PFAMIXM_20190709.0000.00_9.0_global
[15:16:20  58a98001]:env android path:"C:\Users\Maciej\Downloads\f267b936-45cd-4b3d-b15a-947fb4b674b1\MI-FLASH 2018-5-28\MiFlash2018-5-28-0\Source\ThirdParty\Google\Android"
[15:16:20  58a98001]:script :C:\Users\Maciej\Downloads\cepheus_global_images_V10.2.13.0.PFAMIXM_20190709.0000.00_9.0_global_73cdd6acfe\cepheus_global_images_V10.2.13.0.PFAMIXM_20190709.0000.00_9.0_global_73cdd6acfe\cepheus_global_images_V10.2.13.0.PFAMIXM_20190709.0000.00_9.0_global\flash_all.bat
[15:16:20  58a98001]:Physical Memory Usage:2158592 Byte
[15:16:20  58a98001]:start process id 4248 name cmd
[15:16:20  58a98001]:err:System nie moľe odnale«† okrelonej cieľki.
[15:16:20  58a98001]:flash done
[15:16:20  58a98001]:process exit.
[15:16:21  58a98001]:flashSuccess True
[15:16:21  58a98001]:isFactory False CheckCPUID False
[15:16:21  58a98001]:before:flashSuccess is True set IsUpdate:True set IsDone True
[15:16:21  58a98001]:after:flashSuccess is True set IsUpdate:false set IsDone true

1 godzinę temu, zoltan78 napisał:

Pamiętaj też o tym aby po "fastboot flash recovery recovery.img" zróbić "fastboot reboot" i trzymaj vol+ i power.

tak zrobiłem i uruchomiłem twrp tylko jak zrobilem format data i zrobiłem restart recovery to tylko wchodzi w fastboot

@pampersowy To wgraj TWRP uruchom je i zainstaluj rom z pliku zip. Sprawdzisz przy okazji też czy TWRP widzi foldery. 

Rom też możesz zainstalować poprzez OTG albo ADB. 

4 minuty temu, zoltan78 napisał:

@pampersowy To wgraj TWRP uruchom je i zainstaluj rom z pliku zip. Sprawdzisz przy okazji też czy TWRP widzi foldery. 

Rom też możesz zainstalować poprzez OTG albo ADB. 

ale nie moge wejsc w recovery uruchamia mi się tylko fastboot... 

recovery sie instaluje ale kiedy wpisze fastboot recovery i trzymam +głosność i tak wchodzi w fastboot

Edited by pampersowy

4 minuty temu, zoltan78 napisał:

Wrzuć TWRP za pomocą ADB. Odnośnik do sposobu instalacji masz w pierwszym poście. 

fastboot reboot i trzymam przycisk głosnosci+ i tak wchodzi w fasboot

jakis sprawdzoną wersje mi flash macie? poproszę :)

No to teraz będzie działać. Najlepiej zawsze dawać screen o ile to możliwe. Nóż widelec ktoś zwróci uwagę na istotny detal. 

28 minut temu, zoltan78 napisał:

Wrzuć TWRP za pomocą ADB. Odnośnik do sposobu instalacji masz w pierwszym poście. 

no dobra czyli instaluje teraz twrp i biorę format data i uruchamiam ponownie rocovery i ma sie uruchomić?

9 minut temu, zoltan78 napisał:
[mention=1895]simcold[/mention] tak można, zrobiłem na pie i działa jak trzeba. 

Mauro napisał że nie do konca

@simcold Ja zrobiłem od razu jak się pojawilo i działa, bez najmniejszego problemu. Update z 36 na 39 za pomocą TWRP instalacja obrazu img.

Nic nie wyczytałem aby Mauro nie zaleca update za pomoca recovery. Z resztą to najprostszy sposób. 

@simcold Jak na razie nie wyczytałem nic na ten temat. Jeśli zrobisz kopie całego systemu i będziesz chciał ją przywrócić to nie powinno być problemu. 

Zainstalowalem twrp tak jak jest napisane w poradniku, po komendzie reboot uruchomilo sie twrp, potem recznie sformatowalem wszystko oprocz vendor i po reboocie twrp, uruchomil sie fastboot. I teraz ponowne wgrywanie twrp nic nie daje, caly czas uruchamia sie fastboot, telefonu nie moge wylaczyc gdyz przytrzymanie przycisku power resetuje urzadzenie. Kombinacja volume+ i power tez resetuje urzadzenie. Co mam zrobic?

Zainstalowalem twrp tak jak jest napisane w poradniku, po komendzie reboot uruchomilo sie twrp, potem recznie sformatowalem wszystko oprocz vendor i po reboocie twrp, uruchomil sie fastboot. I teraz ponowne wgrywanie twrp nic nie daje, caly czas uruchamia sie fastboot, telefonu nie moge wylaczyc gdyz przytrzymanie przycisku power resetuje urzadzenie. Kombinacja volume+ i power tez resetuje urzadzenie. Co mam zrobic?
Mi flash i od początku
  • Like 1