Skocz do zawartości

Coś nie tak z XRN 5


slepy233

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Byłem szczęśliwym posiadaczem Xiaomi Redmi Note 5, w tamtym tygodniu w środę doszła mi paczka aktualizacji i jakie było moje zdziwienie gdy w momencie aktualizacji na 51% zacieło się i tak pozostało, telefon w chwili obecnej jest uceglony w pewnej części, aktualizacja nie dograła się do końca w procesie instalacji i kiszka- mogę go uruchomić tylko i wyłącznie w trybie recovery, niestety wtedy wyświetla mi się tylko możliwość Rebota który nic nie pomaga, Wipe który również nic nie daje i jeszcze Mi Asistance- podłączenie do kompa. 

Telefon oddałem do serwisu i jakie było zdziwienie gdy odebrałem a powiedziano mi, że u nich to samo na 50% stop i koniec, nie dało się wgrać żadnego oprogramowania/systemu. Maciej jakieś pomysły co mogło zawieść w tej sytuacji? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz info w stylu "This MIUI version can't be installed on this device", tak?

Możesz spróbować wgrać tą samą paczkę przez XiaomiADB jeśli nie masz takiego komunikatu (jak to zrobic - dział Tutoriale, tu link do Globala http://bigota.d.miui.com/V10.3.1.0.PEIMIXM/miui_HMNote5Global_V10.3.1.0.PEIMIXM_d4d2c9f2aa_9.0.zip), jeśli nie idzie - pozostaje jakiś serwis który może wgrać soft w EDL (musi być autoryzowane do tego konto Xiaomi - np. MiCenter we Wrocławiu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest właśnie tak jak napisałeś, wyskakuje na czerwono ten komunikat, który wypisz wymaluj wpisałeś. 

Czyli jeśli wyślę do MiCenter gdzie wszystko jest opisane na głównej stronie to będą w stanie mi pomóc i to naprawić?:) 

I co chodzi z tą autoryzacją konta Xiaomi>? 

PS: Próbowałem już Twojego sposobu bo forum na prawdę przeleciałem w poszukiwaniu rozwiązań, niestety wyskakuje błąd już na początku instalacji, że nie ma możliwości wgrania tego oprogramowania:/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinni móc naprawić w MiCenter. 

Generalnie z tą autoryzacją jest tak, że można wgrać soft jak naprawdę mocno padnie w trybie Emergency Download (EDL) w przypadku telefonów z Qualcommem - kiedyś było to masowo wykorzystywane z uwagi na łatwy sposób wejścia w EDL (przyciski/z poziomu menu serwisowego) jeśli nie dawało się wgrać softu normalnie. Niestety było to też wykorzystywane przez chińskie sklepy które wgrywaly swój syfny ROM. Dlatego Xiaomi postanowiło wprowadzić autoryzację za pomocą konta Xiaomi którą posiada bardzo niewiele osób (taka autoryzacja bywała potrzebna na przykład, gdy po próbie powrotu na starszą wersję telefon się uceglał - tzw. antirollback), by takim próbom zapobiec. Mediateki takie jak Redmi 6/6A nie posiadają trybu EDL, mają po prostu tryb Download od Mediateka. Paradoksalnie chyba łatwiejszy do samodzielnej naprawy.

W przypadku Note 5 wgranie w EDL softu dalej jest możliwe, ale wymaga to już niestety otwarcia telefonu i zwarcia punktów testowych na płycie głównej, co w większości przypadków spowoduje utratę gwarancji. No i oczywiście potrzeba tej autoryzacji, bez niej Note 5 nie przyjmie żadnego ROMu. Dlatego najlepiej właśnie zwrócić się do serwisu.

Bo nie dość że nie masz autoryzacji to jeszcze kupiłeś chińską wersję telefonu. Globalna wersja oprogramowania działa na niej tylko z odblokowanym bootloaderem - zablokowanie bootloadera ostatnią aktualizacją wprowadzającą Androida Pie spowodowało natychmiastowy reboot do trybu Recovery i wyświetlenie tego komunikatu, który masz. Nie odblokujesz teraz bootloadera, bo musisz mieć podpięte konto Xiaomi w specjalnym menu w systemie. A do systemu dostać się nie możesz, bo się nie uruchamia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary Twoja wiedza jest mega ogromna w tym aspekcie i dziękuję Ci bardzo za pomoc, w chwili obecnej wiem przynajmniej na czym stoję.

Ogólnie wiesz może ile taka impreza mnie może kosztować jeśli chodzi o odesłanie do MiCenter do Wrocławia? Bo rozumiem, że to jest ta główna strona i tam poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego bez problemu mogę wszystko zgłosić, prawda ?:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...