Skocz do zawartości

Mi Gateway - pytanie poczatkujacego


onlyoneme

Rekomendowane odpowiedzi

Po przeczytaniu tu i owdzie wyszlo mi, ze

- lumi.gateway.v3 to bramka na rynek chinski

- jej odpowiednik EU to lumi.gateway.mieu01

- nie ma jak na razie sposobu na programowe przekonwertowanie z jednej wersji na druga

- da sie skutecznie podpiac wariant CN pod serwery EU, np. uzywajac moda @rezmus, ale po tej operacji FW przestana sie aktualizowac, gdyz regiony hostuja FW jedynie dla oficjalnie wspieranych modeli

- nie ma sposobu na wymuszenie aktualizacji FW na wskazane, pomijajac procedury sprawdzania na serwerze

- serwer w regionie zapamietuje czesc parametrow po unikalnym id urzadzenia przy pierwszym podpieciu, i pozniejsze zmiany na poziomie urzadzenia juz na serwerze nic nie zmienia - np. model/wariant urzadzenia

 

Czy tak to wlasnie z grubsza wyglada?

Edytowane przez onlyoneme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniej wiecej tak. v3 nigdy nie stanie sie mieu01, bo to sprzetowo rozne urzadzenia, ktore robia z grubsza to samo (cos jak ta sama gra na xbox i ps4). na stale chmura binduje model do DID (device id) przy pierwszym logowaniu do danego regionu. co do braku aktualizacji to one nie sa za czesto (2-3x w roku) i zawsze na upartego mozna sobie przepiac bramke na chwile na inny region, a potem wrocic. sensory po zigbee pozostana bez zmian.

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 3.06.2019 o 18:53, onlyoneme napisał:

Dzieki bardzo za informacje. Wzorujac sie Twoim modzie dodalem v3 do listy pluginow dla DE, zmodyfikowalem nieco PluginManager.smali i mam teraz gatewaya na europejskim serwerze z najnowsza apka .25.

Czy dobrze rozumiem co piszesz? Masz bramkę z dystrybucji polskiej i masz możliwość podpinania wszystkich urządzeń tak jakbyś miał z region ustawiony na chiny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rezmus napisał:

to jest mod, ktory miedzy innymi daje mozliwosc dodania dowolnego sprzetu na dowolny region (dla wiekszosci urzadzen).

Super opcja! dzięki :) powiedz mi jeszcze tylko jedną rzecz jak możesz - czy po zainstalowaniu tej aplikacji jeśli chciałbym wrócić do standardowej aplikacji mi home nie ma z tym problemu czy na coś mogę się napotkać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rezmus napisał:

nie ma, po prostu instalujesz stocka. oczywiscie utracisz dostep do urzadzen, ktore dodales modem na inne regiony, niz sa normalnie dostepne.

Piękne dzięki! :) kupiłem dziś podstawowy zestaw z polskiej dystrybucji więc w ciągu kilku dni pewnie zacznę to instalować i zamawiać od majfendów dalsze ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...