Jump to content

MOD na automatyczną jasność

Recommended Posts

Oryginalny wątek na XDA:

https://forum.xda-developers.com/Mi-9/themes/magisk-miui-auto-brightness-fix-mi-9-t3924026

Autor tworzy mody na automatyczną jasność w MI9/MI9 SE. DO tej pory nie bardzo to działało, natomiast od wersji z modyfikacjami w pliku apk działa prawidłowo.

Oryginalnie w wątku na XDA są mody pod Magiska. Tutaj dodaję wersje do instalacji bez Magiska w TWRP.

Wrzucona wersja ma ustawioną minimalną jasność na 80 przy oświetleniu 0 luxów, co odpowiada paskowi regulacji pokazanemu na drugim zrzucie.

a93b54d03be3.png  e2e45dc25594.png

Link do wersji 3.1B bez Magiska:

MI9-Brightness_V3.1B_80.zip

Aktualizacja, wersja 4B. Szybciej reaguje na zmiany oświetlenia oraz nie narusza plików systemowych. Minimalna jasność pozostała na poziomie 80. Do instalacji w TWRP.

MI9-Brightness_V4.0B_80_OK.zip

Edited by sp4ubw
Aktualizacja
  • Thanks 1
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 5 months later...

Witam pierwszym postem na forum!

Rozumiem że mod poprawia rozpiętość działania automatycznej regulacji światła?

Czy ten mod rozwiązuje też problemy z "dziwnym" zachowaniem czujnika takim jak: (albo czy znacie fixy na to)

-przyciemnianie o ok 50% ekranu po ok 15-20sek nawet gdy czas wygaszania ekranu jest na 1min i dopiero po ustawionym czasie wygasza ekran całkowicie

-przy wybieraniu jasność z menu "suwak" wyskakuje na aktualnie otwarty program (zapewne "Chińskie lepiej") co powoduje efekt "pijanego czujnika" -chcę wyłączyć

-całkowite wyłączanie ekranu gdy telefon kładziemy na ekranie i wybudzanie- ale tylko do ekranu AOD gdy go podniesiemy

-mam też pytanie powiązane czy w globalu (ew w miuipolska) jest ustawienie aby ekran nie był wygaszany kiedy na niego patrzymy?

Po przesiadce z LGv30 "szlafia mnie trag" na kilka wydaje się oczywistych kwestii a których soft X nie jest w stanie wykonać normalnie