GregorJan

Problem z alternatywną ikonką powiadomień aplikacji

Recommended Posts

Witam, mam mały problem z aplikacją ASR, w której jest możliwość włączenia alternatywnej ikonki powiadomień, jednak opcja ta nie działa na moim Redmi 4X.

Wg twórcy programu mój telefon zastępuje w jakiś sposób ikonkę powiadomień ikonką aktywności aplikacji (cokolwiek to znaczy). Podobno nie jest to standardowa cecha androida i producent telefonu musiał zmodyfikować pewne części androida. Na innych modelach to normalnie działa, nie wiem czy problem dotyczy tylko Xiaomi i nakładki MIUI.

Przeszukałem wszystkie ustawieniach związane z powiadomieniami i żadne nie naprawiają problemu.

Aplikacja ma normalnie swoją ikonkę w powiadomieniach (gdy pracuje), ale zastąpienia ją inną poprzez pewne ustawienie w tej aplikacji nie zmienia jej na tą drugą.

Co może być przyczyną?

Może odkopuje, ale sam sobie odpowiedziałeś xD MIUI - te dziwy, które MIUI odwala z powiadomieniami przez lata przechodzą ludzkie pojęcie, tak samo z wieloma innymi ikonami (patrz ikona facebooka w ostatnich aplikacjach w miui czy kwadratowe ikony w wyszukiwarce google).