Skocz do zawartości

Problem z instalacją LineageOS 15.1 rozruch boot-owanie trwa bez końca


Rekomendowane odpowiedzi

Instalowałem już 2 krotnie bez problemów rom jak w temacie. Kilka dni temu chciałem wgrać najnowsze wydanie, ale tel po instalacji (bez zgłaszania błędów) i restarcie "w nieskończoność" pokazuje zielone logo ładowania nowego systemu. Instalacja przez najnowsze TWRP 3.3.0.0 (próbowałem również przez TWRP 3.2.3.1):

https://dl.twrp.me/santoni/

z wcześniejszym czyszczeniem: dalvik, system, vendor, cache itp

O dziwo MIUI xiaomi.eu_multi_HM4X_9.4.25_v10-7.1  instaluje się i uruchamia bez problemu, tą metodą.

Tel oficialnie odblokowany, wyświetla komunikat Unlocked na dole ekranu w trakcie uruchamiania.

Mieliście takie problemy ? Wydaje mi się, że coś blokuje sam rozruch nowego LoS. Z powodów oczywistych nigdy nie wrócę do MIUI, zatem prośba o nie sugerowanie takich kroków :)

Dziękuje z góry !

Edytowane przez banana1banana1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,

zakładka WIPE:
-format data
REBOOT
- advance wipe: Dalvik/ART Cache, System, Vendor, Data, Internal Storage, Cache
REBOOT
tel po restarcie włącza się chyba prawidłowo w trybie FASTBOOT, uruchamiam trzema przyciskami tryb TWRP itd

warto w TWRP wyłaczyć wygaszanie ekranu..  :)

Instalacji próbowałem z pamięci wewn telefonu wgrywając tam wcześniej rom i opengaps (dla tej opcji oczywiście nie zaznaczałem czyszczenia Internal Storage) oraz przez USB OTG (system plików na nośniku zewn. musi być *.fat lub *.fat32)

p.s.

Jak włączyć widoczność tel jako urządzenie masowe kiedy jest poczyszczony, może jakoś w trybie TWRP sie da, ewnt z wiersza polecenia ? Chodzi mi żeby wgrać rom na kartę pamięci... nie wyjmujać jej z urządzenia.

Edit:

Skuszony opiniami:

https://forum.xda-developers.com/xiaomi-redmi-4x/development/rom-2017-08-07lineage-14-1-t3653016/page230

postanowiłem jeszcze raz wgrać LOS 15.1, ale wcześniej robiąc downgrade TWRP do 3.2.3.1 - tym razem się udało ! Podobno nowsze TWRP wspiera LOS 16, ale LOS 15.1 już nie... DZIWNE !! W LOS mam poziom poprawek kwiecień 2019, w aktualnym MIUI jak dobrze pamietam środek 2018 roku :) zatem nigdy MIUI :)

Nie piszemy posta pod postem, korzystaj z funkcji Edytuj /Orjon

Edytowane przez banana1banana1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...