Skocz do zawartości

Slow-motion - jak nagrywać, odtwarzać, konwertować?


latet

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest z klipami slow-mo? Z tymi 960 fps problemu nie ma, bo są tak zapisane, że zawsze będę odtwarzane poprawnie ( https://photos.app.goo.gl/X6RdvkSaaTC1HqfP8 ) . Nagrywa się je tylko dziwacznie, no ale można to opanować.

Inaczej jest z tymi nagranymi w 120 fps. One się odtwarzają "normalnie", w normalnym tempie, z dźwiękiem, w zasadzie każdą apką w tel. i w Windows, jaką próbowałem. Wyjątkiem jest Google Photos, który sam z siebie próbuje - oprócz początku - spowolnić taki filmik, ale tutaj też nie działa to do końca dobrze ( https://photos.app.goo.gl/V3fAEiHkgSS47rLDA ).

Czy jest jakaś apka dla Androida, którą można taki film skonwertować do np. 30 fps z zachowaniem wszystkich klatek, czyli tak, że będzie się odtwarzał 4x wolniej? Mniejsza o to, czy z dźwiękiem, czy bez. W Windows to oczywiście nie problem skonwertować, jak się chce, ale fajnie byłby to robić w telefonie.

Zauważyłem (Mi8) , że Autofocus działa tragicznie podczas filmowania w slow-mo (w dowolnym z 3 trybów). Potwierdzacie to?

Przy slo-mo w Mi8 można też wybrać, czy zapis ma być do 1080 czy do 720. Rozumiem, że to jest kompletnie bez znaczenia dla jakości, bo "prawdziwa" rozdzielczość w slow mo jest co najwyżej 720, a chyba nawet jeszcze mniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem troszkę testów jakości obrazu w slow-motion (na Mi8). Część wyników podsumowuje załączona plansza.

Tego co na niej nie widać, to że jakość (szczegółowość) obrazu w slow-motion jest taka sama w każdym z trzech trybów (120, 240, 960 fps). W każdym przypadku, co widać na planszy, jest ona nieco gorsza niż jakość normalnego (nie slow-mo) filmu nagranego w 720p.

Czy slow-mo zapisywać do pliku 720p czy 1080p? W obu przypadkach nastąpi wyraźna interpolacja ze źródła o niższej (trudnej do konkretnego ustalenia rozdzielczości). Przy zapisie do 1080p obraz wydaje (podkreślam: wydaje) się nieco bardziej szczegółowy, ale też linie są o wiele bardziej "schodkowe"/"kanciaste". Przy zapisie do 720p interpolacja jest bardziej "na miękko", czyli obraz bardziej rozmyty, mniej wyrazisty, ale mniej rażą w oczy "schodki". Czyli to raczej kwestia gustu, które "zło" dla kogo mniejsze, a także kwestia tematu, kształtów i kontrastów filmowanego obiektu.

slo-mo-zestawienie.jpg

Edytowane przez latet
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...