Jump to content

Aparat - rozmazane zdjęcia

mosa25
 Share

Recommended Posts

Witam

Mam problem z tylnym aparatem w Redmi Note 5 Pro. Telefon zakupiony na Gearbest w grudniu zeszłego roku. Zacząłem go używać na początku stycznia, gdzie okazało się, że zdjęcia z tylnego aparatu wychodzą rozmazane, jedynie zbliżenia były ostre. Panowie z MiCenter podpowiedzieli, że wina leży w optyce aparatu, podobny wątek znalazłem na jakimś forum i też diagnoza na uwaloną optykę. Złożyłem reklamację do Gearbest, bez problemu oddali mi 30$, za co zamówiłem i wymieniłem aparat na nowy. Jednak problem pozostał, a nawet jest gorzej, bo nawet zbliżeń teraz nie robi wyraźnie. 

Testowałem różne apki do zdjęć - wszędzie jest tak samo. Resetowałem ustawienia aparatu, resetowałem dwa razy system. 

Telefon jest w wersji international, odblokowany, z wgranym przez chinczyków globalem.

Oprogramowanie: Android 8.1.0 (OPM1.171019.011), MIUI Global 10.2 (10.2.1.0) 

Czy winą może być oprogramowanie??

Ewentualnie jakieś pomysły?? 

Możliwe, że dwa uwalone aparaty mi się trafiły?

Załączone zdjęcia - z oddali plus to samo zbliżenie (jeszcze z pierwotnej optyki) 

closeupclear2.jpg

closeupclear1.jpg

closeupclear3.jpg

closeupclear4.jpg

farblurred.jpg

farblurred2.jpg

farblurred3.jpg

farblurred4.jpg

11 godzin temu, mosa25 napisał:

Możliwe, że dwa uwalone aparaty mi się trafiły? 

Oczywiście,że możliwa jest opcja uszkodzenia aparatu w drugim telefonie. Te pierwsze fotki nie wyglądają najgorzej, jednak te następne już tak.Jeśli wszytko zostało sprawdzone (czystość optyki,reset do ust.fabr.ew.aktual.) to pozostaje kolejna reklamacja. Mam taką sama wersję (china global) i u mnie jest OK.

• 2 weeks later...