Jump to content
  • 0

MI MIX 2s na co uważać przy zakupie? (soft)

T915
Go to solution Solved by Nezumi,

Question

Cześć, waham się między OP6, a MI MIX 2S. Przy niektórych aukcjach lub w ich opisach jest "global version", bo ponoć te z Chin, to jakieś "przeróbki", wgrywanie softu czy języka PL na siłę, a potem problemy. Jak obecnie jest z serwisem Xiaomi w PL? Niestety serwis OP za granicą i najlepiej kupić z ich oficjalnego sklepu, bo 2 lata gwary, a nie przyjmują na serwis tych kupionych w innych serwisach, a odsyłanie do Chin, czy polskiego sprzedawcy, który sam wyśle mi się nie widzi. Dlatego skłaniam się do zakupu MI MIX 2S...

6 answers to this question

Recommended Posts

• 0
  • Solution

Kupując od oficjalnego dystrybutora masz normalny, pełny serwis w Polsce. Niektóre sklepy w Polsce mają podpisane umowy ze swoimi serwisami lub telefony mają z dystrybucji np Czeskich, Francuskich etc i tam wysyłają fony. 

Co do softu, szukasz koniecznie wersji Globalnej (nie softu, a wersji). Często w sprzedaży są telefony z odblokowanym BL i wgranym softem Global, wtedy mogą pewne rzeczy nie działać/działać źle. 

• Like 1
  • 0
1 godzinę temu, Nezumi napisał:

Kupując od oficjalnego dystrybutora masz normalny, pełny serwis w Polsce. Niektóre sklepy w Polsce mają podpisane umowy ze swoimi serwisami lub telefony mają z dystrybucji np Czeskich, Francuskich etc i tam wysyłają fony. 

Co do softu, szukasz koniecznie wersji Globalnej (nie softu, a wersji). Często w sprzedaży są telefony z odblokowanym BL i wgranym softem Global, wtedy mogą pewne rzeczy nie działać/działać źle. 

Jak "rozpoznam" wersję Globalną przy zakupie przez neta? O co pytać sprzedawcę? czymś rozpoznawalnym różni się wersja Global od tej z odblokowanym BL/kłopotliwej? W tytule albo opisie aukcji każdy może wpisać sobie "wersja globalna" - stąd pytanie.

• 0

Kupujesz to co ktoś napisze... 

Jak chcesz okiem z zewnątrz odróżnić różne wersje softu? 

Niestety nie machają flagami z napisem "a ja jestem zrutowany!" "a ja mam fake_miui" "a ja mam globala"... 

:-D

Dopiero po wyjęciu z pudełka i włączeniu może pojawić się "unlock bootloader" I otwarta kłódka... Albo jeżeli się nie pojawi to okazuje się, że Global globalem nie jest, bo z języków do wyboru jest angielski i 6 odmian kińskiego.... Albo okaże się, że coś nie działa, choć powinno... Bo jest tzw. "fake miui", a nie fabryka.... 

Dopóki nie włączysz telefonu i się nie pobawisz... to widzisz tyle, ile jest napisane w ofercie. 

• 0
3 godziny temu, JamCiTo napisał:

Jak chcesz okiem z zewnątrz odróżnić różne wersje softu? 

Niestety nie machają flagami z napisem "a ja jestem zrutowany!" "a ja mam fake_miui" "a ja mam globala"... 

:-D

Spytałem, bo może na naklejce z kodem paskowym jest jakiś symbol je odróżniające, albo po włączeniu i wejściu w specyfikacje itp. I setki innych możliwości o któych nie chce mi się rozpisywać. Już wszystko wiem, dzięki.

3 godziny temu, dzidexx napisał:

Kup w Xkom, Sferis, Morele, MediaM, Komputronik, EuroRtv, MediaEx. W każdym z tych sklepów jest tylko Global.

ale i ceny 200-500zł wyższe, mi chodziło o zakup używki albo niemal nowego od indywidualnego sprzedawcy.

• 0
2 godziny temu, T915 napisał:

Spytałem, bo może na naklejce z kodem paskowym jest jakiś symbol je odróżniające, albo po włączeniu i wejściu w specyfikacje itp. I setki innych możliwości o któych nie chce mi się rozpisywać. Już wszystko wiem, dzięki.

Widziałeś gdzieś zdjęcia kodów kreskowych? 

Normalnie trzeba chinolom o tych flagach koniecznie wspomnieć... O ile ciekawiej by się przeglądało oferty :-D