Skocz do zawartości
  • 0

MI MIX 2s na co uważać przy zakupie? (soft)


T915

Pytanie

Cześć, waham się między OP6, a MI MIX 2S. Przy niektórych aukcjach lub w ich opisach jest "global version", bo ponoć te z Chin, to jakieś "przeróbki", wgrywanie softu czy języka PL na siłę, a potem problemy. Jak obecnie jest z serwisem Xiaomi w PL? Niestety serwis OP za granicą i najlepiej kupić z ich oficjalnego sklepu, bo 2 lata gwary, a nie przyjmują na serwis tych kupionych w innych serwisach, a odsyłanie do Chin, czy polskiego sprzedawcy, który sam wyśle mi się nie widzi. Dlatego skłaniam się do zakupu MI MIX 2S...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Kupując od oficjalnego dystrybutora masz normalny, pełny serwis w Polsce. Niektóre sklepy w Polsce mają podpisane umowy ze swoimi serwisami lub telefony mają z dystrybucji np Czeskich, Francuskich etc i tam wysyłają fony. 

Co do softu, szukasz koniecznie wersji Globalnej (nie softu, a wersji). Często w sprzedaży są telefony z odblokowanym BL i wgranym softem Global, wtedy mogą pewne rzeczy nie działać/działać źle. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Nezumi napisał:

Kupując od oficjalnego dystrybutora masz normalny, pełny serwis w Polsce. Niektóre sklepy w Polsce mają podpisane umowy ze swoimi serwisami lub telefony mają z dystrybucji np Czeskich, Francuskich etc i tam wysyłają fony. 

Co do softu, szukasz koniecznie wersji Globalnej (nie softu, a wersji). Często w sprzedaży są telefony z odblokowanym BL i wgranym softem Global, wtedy mogą pewne rzeczy nie działać/działać źle. 

Jak "rozpoznam" wersję Globalną przy zakupie przez neta? O co pytać sprzedawcę? czymś rozpoznawalnym różni się wersja Global od tej z odblokowanym BL/kłopotliwej? W tytule albo opisie aukcji każdy może wpisać sobie "wersja globalna" - stąd pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kupujesz to co ktoś napisze... 

Jak chcesz okiem z zewnątrz odróżnić różne wersje softu? 

Niestety nie machają flagami z napisem "a ja jestem zrutowany!" "a ja mam fake_miui" "a ja mam globala"... 

:-D

Dopiero po wyjęciu z pudełka i włączeniu może pojawić się "unlock bootloader" I otwarta kłódka... Albo jeżeli się nie pojawi to okazuje się, że Global globalem nie jest, bo z języków do wyboru jest angielski i 6 odmian kińskiego.... Albo okaże się, że coś nie działa, choć powinno... Bo jest tzw. "fake miui", a nie fabryka.... 

Dopóki nie włączysz telefonu i się nie pobawisz... to widzisz tyle, ile jest napisane w ofercie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, JamCiTo napisał:

 

Jak chcesz okiem z zewnątrz odróżnić różne wersje softu? 

Niestety nie machają flagami z napisem "a ja jestem zrutowany!" "a ja mam fake_miui" "a ja mam globala"... 

:-D

 

Spytałem, bo może na naklejce z kodem paskowym jest jakiś symbol je odróżniające, albo po włączeniu i wejściu w specyfikacje itp. I setki innych możliwości o któych nie chce mi się rozpisywać. Już wszystko wiem, dzięki.

3 godziny temu, dzidexx napisał:

Kup w Xkom, Sferis, Morele, MediaM, Komputronik, EuroRtv, MediaEx. W każdym z tych sklepów jest tylko Global.

ale i ceny 200-500zł wyższe, mi chodziło o zakup używki albo niemal nowego od indywidualnego sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, T915 napisał:

Spytałem, bo może na naklejce z kodem paskowym jest jakiś symbol je odróżniające, albo po włączeniu i wejściu w specyfikacje itp. I setki innych możliwości o któych nie chce mi się rozpisywać. Już wszystko wiem, dzięki.

Widziałeś gdzieś zdjęcia kodów kreskowych? 

Normalnie trzeba chinolom o tych flagach koniecznie wspomnieć... O ile ciekawiej by się przeglądało oferty :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...