Sign in to follow this  
poziomek90

Gubi zasięg, uruchamia się usługa aktywacji kart, ekran sam się blokuje

Recommended Posts

Kupiłem używane Mi 6 i od wczoraj zachowuje się dziwnie tylko w pracy i w godzinach porannych. Mam Heyah na kartę, telefon nagle gubi zasięg, uruchamia się Usługa aktywacji kart SIM Xiaomi (na zrzucie) a potem ekran się blokuje. Dzieje się tak kilka razy aż telefon gubi WiFi i trzeba je ręcznie wyłączyć zrestartować lub cały telefon. Bez karty SIM jest wszystko w porządku. W moim poprzednim telefonie, Redmi 4X, karta działa normalnie. Telefon ma jakąś ukrytą wadę czy to wina mojej sieci? Może coś jeszcze innego? 

Screenshot_2019-02-12-09-11-49-749_com.miui.home.png

Edited by poziomek90

Przepraszam za post pod postem, ale ustaliłem nowe fakty, może kogoś zainteresuje. Powyższe problemy mają miejsce wyłącznie, gdy telefon znajduje się w zasięgu sieci LTE, które teoretycznie powinien obsługiwać. Nie potrafi się poprawnie połączyć z taką siecią. Bez karty SIM lub na terenach wiejskich, gdzie występuję wyłącznie LTE B20, problem nie pojawia się. Wystarczy jednak udać się bliżej miasta i telefon zaczyna świrować. Mimo wielokrotnych prób, nigdy nie udało mi się połączyć z siecią LTE, nawet w centrum miasta.

Czy istnieje jakiś sposób, by to ostatecznie przetestować i rozwiać wszelkie wątpliwości? Mam zamiar przetestować telefon na innej karcie SIM oraz przywrócić do ustawień fabrycznych. Zauważyłem, że zaczęło się tworzyć sporo pliki w katalogu Crash Log (już prawie 1 GB), może one pomogą? Proszę o pomoc

17 minutes ago, Nezumi said:

Na początek, to popraw APN...

Mogę spróbować, ale wątpię, by to coś dało. Redmi 3S i 4X działają mi w LTE na standardowych, fabrycznych ustawieniach Internetu. Jesteś w stanie podać zrzut jak dokładnie mam wypełnić pola? Nazwy i pozycje z tej strony niestety w dużej mierze się nie pokrywają - http://www.heyah.pl/obsluga-klienta/pomoc/konfiguracja

Screenshot_2019-02-14-19-50-07-880_com.android.settings.png

Edited by poziomek90

1 minute ago, Nezumi said:

poprawiasz zgodnie ze strona operatora... jezeli sie nie pokrywaja to masz winnego...

Nie rozumiesz. Gdy korzystam z fabrycznych ustawień z zrzutu w tym poście, jest ok, póki nie jestem w zasięgu sieci LTE. Gdy ręcznie utworzyłem apn z poprzedniego zrzutu, internet w ogóle przestał działać, bo pewnie źle coś uzupełniłem i nie wiem jak powinno być poprawnie 

Screenshot_2019-02-14-19-58-47-364_com.android.settings.png

Uzupełniasz tylko te dane:

Cytat

Aby skonfigurować Internet w telefonie ustaw:

1. Nazwa profilu: heyah
  2. APN: internet
  3. Użytkownik: (pozostaw puste pole)
  4. Hasło: (pozostaw puste pole)
  5. Adres IP (lub adres Proxy): 213.158.194.229
  6. Port IP (lub port Proxy): 8080
  7. Typ uwierzytelnienia: PAP
  8. Typ APN: default,supl
  9. Protokół APN: IPv4

A raczej edytujesz istniejące o ile się różnią. Błędne APN może skutkować brakiem internetu częściowo lub całościowo, np w Plusie podstawowe APN powodują, że z LTE się łączy i rozłącza non stop (sprawdzone na własnej skórze). Jeżeli po ustawieniu w/w danych nadal jest problem to jedyne co ty możesz zrobić, to flash systemu na czysto i zadzwonić na BOK, bo Mi6 pokrywa polskie pasma LTE.

On 2/14/2019 at 8:53 PM, Nezumi said:

Uzupełniasz tylko te dane:

A raczej edytujesz istniejące o ile się różnią. Błędne APN może skutkować brakiem internetu częściowo lub całościowo, np w Plusie podstawowe APN powodują, że z LTE się łączy i rozłącza non stop (sprawdzone na własnej skórze). Jeżeli po ustawieniu w/w danych nadal jest problem to jedyne co ty możesz zrobić, to flash systemu na czysto i zadzwonić na BOK, bo Mi6 pokrywa polskie pasma LTE.

Co to znaczy flash systemu na czysto? Ustawiłem tak, działa na wsi tak samo co ustawienia fabryczne. Jutro w pracy się okaże czy jest jakkolwiek różnica

Edit - nie ma żadnej różnicy. Pomaga jedynie ustawienie na sztywno preferowany typ sieci na 3G

Screenshot_2019-02-14-21-59-41-737_com.android.settings.png

Edited by poziomek90