Sign in to follow this  
mi4u

Nagle się wyłączył przy robieniu zdjęć. Padnięta bateria?

Recommended Posts

Witam

Zauważyłem dzisiaj dziwny błąd. Miałem 37% baterii, temp baterii 9st. Odpaliłem aparat zrobiłem 2 zdjęcia z flashem i cyk telefon się wyłączył. Włączyłem go, ponownie odpaliłem aparat 2 zdjęcia i znowu się wyłączył. Bateria spadła nagle do 20-24%. Postanowiłem przyjść do domu telefon się trochę ogrzał patrzę bateria zaczęła znikać w oczach do 8%. Zrobiłem 4-5 zdjęć z flashem nie wyłączył się. Chwilę go podładowałem do 31% zrobiłem z 10 zdjęć z flashem i jest ok, nawet 1% nie ubył a teraz widzę do 33% się podniosło i trzyma stabilnie. Bateria dogorywa czy może było za zimno i jakieś zabezpieczenie zadziałało? Normalnie telefon ładuję co 2 dni na tyle  mniej więcej starcza bateria. Ktoś spotkał się z takim problemem? Telefon ma ok 1,5 roku. Miui 9.6.5.0

Edit: 

Wygląda na to, że temp dała o sobie znać czy co. Przez cały tydzień problem nie powrócił. Telefon w zależności od użytkowania nadal wytrzymuje z włączonym cały czas wifi od 1,5 dnia do 2 z hakiem (aktualnie 2 dni, 9h i jeszcze 16% baterii zostało). W każdym razie ktoś może polecić oryginalną baterię do redmi 4a jeżeli najdzie ten czas wymiany? Sporo podróbek na rynku z tego co czytałem.

Edited by mi4u

Wymiana baterii jest średnio opłacalna. 
A co do reszty. Miałem podobnie czyli byłem na dworze przy minusowych temperaturach a gdy wróciłem do domu telefon się wyłączył i nie potrafił włączyć. Rano jednak telefon działał normalnie i już nigdy nie miałem tego problemu. Najwyraźniej jakiś z podzespołów jest wrażliwy na zimno