Voltron

Google Camera

Recommended Posts

Nie ma osobnego tematu gcam dla naszej maszyny więc założę

Ja używam wersji tej z zalecanymi ustawieniami z strony, biblioteki te V6:

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog343/

Wgrałem moduł do magiska fix lib mi8se, który można znaleźć na xda w dziale mi8se.

Kamerka śmiga elegancko pozą eis niestety, co buguje nagrywanie video w stockowej aplikacji kamery. Niestety też nie robi odbitych lustrzanie selfie ale to można standardowa aplikacja zrobić.

Co do samych zdjęć to są one o niebo lepsze od standardowych. Polecam wgrać każdemu.

Wytapatalkowane z MI 8 SE

Nocne zdjęcia wychodzą świetnie, ale jest problem z trybem portretowym - na przodzie śmiga, a na tylnym coś nie tworzy tego efektu rozmycia, po prostu wychodzi zwykłe zdjęcie. Przez to chyba też na stockowym aparacie w tym samym trybie zdjęcie wychodzi całe zielone.

//Wersja wczorajsza wydaje mi się, że działa gorzej i zdjęcia są jakieś ciemniejsze.

Edited by nickl0

Dla osób bez Magiska dorzucam fix GCam pod TWRP. Wystarczy zrobić flash zipa i cieszyć się działającą kamerą od Google:

Link:

Mi+8+se+gcam+fix.zip

Przetestowane na ostatnim xiaomi.eu (9.1.24), fix powinien działać z każdym kolejnym romem również.

rozumiem, ze ten fix buguje nadal stockowy aparat? kurde tak popularny telefon i nikt sie nim nie zajmie na poważnie... widać to po ilości pobrań romów

edit: wyszla nowa wersja poco v1.5

Edited by Voltron

15 minut temu, Voltron napisał:

rozumiem, ze ten fix buguje nadal stockowy aparat?

Nie mam osobiście tego modelu, sprawdzę jutro w pracy i napiszę.

@Voltron napisz co sprawdzić ze stockowym aparatem. Bo widzę, że działa prawidłowo. Być może, któraś z opcji nie działa, podpowiedz gdzie patrzeć.

[mention=25858]Voltron[/mention] napisz co sprawdzić ze stockowym aparatem. Bo widzę, że działa prawidłowo. Być może, któraś z opcji nie działa, podpowiedz gdzie patrzeć.
Portrait mode, nagrywanie video oraz eis.

1 minutę temu, janusz97s napisał:

Jest sens instalacji google

Jest sens mieć słaby aparat Miui

czy mieć

słaby aparat Miui + dobry aparat GCam(nie trzeba go przecież używać do selfie)?

• Like 1

Nie moge znalezc porwnan zdjec dla mi 8 se stock vs gcam. Jest moze ktos w stanie to zrobic, chociaz pare zdjec, albo link jezeli jest to w necie?

Rozwiązał ktoś problem lub ma wersję gcam, która robi normalne selfie? W sensie odbija lustrzanie

To nie istnieje jeszcze wersja gcama - stable ? (działająca w 100%) ,  właśnie przeglądałem temat z forum mi8 - temat "zdjęcia - jak robić?" i widzę , że jest gcam w wersji .apk , na mi 8se też taką znajdę czy wszystko przez TWRP ?

Ma ktoś pomysł, dlaczego nowe bulidy aplikacji dla mi8/poco nie działają na mi8se? :(

Po nowej aktualizacji, apka całkowicie się wysypuje i zacina sie. Instalacja na nowo czy jakaś inna możliwość ?

Edited by janusz97s