Skocz do zawartości

Tworzenie własnego motywu


Ønyx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam witam witam...
Mam nadzieję, że ten tytuł tematu przyciągnie osoby które będą w stanie odpowiedzieć na moje pytanie.

A brzmi ono tak "Czy jest na sali ktoś, kto zna się na tworzeniu własnych motywów i może mi pomóc lub powiedzieć jak działa program w którym da się to zrobić?"
I proszę bez odpowiedzi w stylu "W google sobie poszukaj", bo przeszukałem, kilka godzinek dzisiaj na tym zleciało i po kilkudziesięciu linkach później znajduję się w miejscu w którym posiadam program na windowsa MiUI New Theme Editor:

Spoiler

aI6r9Fv.png

I próbowałem w nim przez 2h coś zdziałać i... nic z tego, albo robię coś źle bo tego nie rozumiem albo jest dość nieintuicyjny, ale raczej zwalam winę na to pierwsze.

W każdym bądź razie chcę uzyskać taki efekt, aby do obecnego motywu dorobić sobie ciemny transparentny pasek statusu i menu głośności i tak, wiem, że to wtedy nie jest "tworzenie własnego motywu", ale to chcę uzyskać a nauczyć się tworzyć własny motyw praaaawie od podstaw to też chcę osiągnąć.
Ktoś jest w stanie pomóc? :V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bawiłem sie niedawno tym programem i powiem Ci że musiałbym być osobą bezrobotną, lub taką co nie ma żadnego życia aby udało się stworzyć własny czarny motyw. Ten program jest tak pogmatwany jak i całe MIUI, programiści tego nie ogarniają, są ludzie co robią motywy a ciągle i tak są zbugowane.

Xiaomi nie potrafi stworzyć podstawowego czarnego motywu a co dopiero Ty, powodzenia jak robisz to kupie nawet od Ciebie.

Czarny podstawowy motyw bez gimbusowych ficzerów i bez bugów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć włączone debugowanie w telefonie i podpięty telefon. Ewentualne efekty będą widoczne bezpośrednio na nim. Nie trzeba roota, tylko debugowanie.

Ciemny motyw to arcytrudne zadanie, bo tak z własnych doświadczeń, nie wszędzie możesz dodać czarne tło/czarny obrazek (a jak dodasz, to może i tak się źle wyświetlać). Wymaga to zmiany większości plików *.png. A jak już uda Ci się je wstawić, to musisz się bawić w szukanie wpisów odpowiedzialnych za kolor czcionki (domyślnie są czarne i zleją Ci się z czarnym tłem, co jest domeną wszystkich ciemnych motywów). 

Program jak program, trzeba poświęcić kilka chwil (czasem długich), żeby to ogarnąć, ale fakt, że majfrjendy mają często bardzo pokrętną logikę w zakresie obsługi ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...