Skocz do zawartości

Mi6 / nie działa home button / czytnik linii papilarnych


ZaaQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pierwszy post i od razu problem. Przestał działać home button i czytnik linii papilarnych.

Wybrałem numer, skończyłem rozmowę telefon poszedł do kieszeni, przyszło jakieś powiadomienie. Przy próbie zalogowania się (odblokowania ekranu) telefon nie reagował na czytnik (zrzuciłem na brudne/wyorane palce od żelu lub IPA) więc go z "wężyka" odblokowałem ale okazało się, że przestał działać klawisz home. Tak nagle, bez ostrzeżenia czy wcześniejszych problemów.

Czy ktoś coś...?

MCE16 MIUI Global 10.0 stable 10.0.1.0 (OCAMIFH)

Andek 8.0.0 OPR1.170623.027 kernel 4.4.78

Tel na bieżąco aktualizowany (z automatu przez OTA), soft nie grzebany, diagnostyka z *#*#MIUI... nie pokazuje czytnika / przycisku home - brak takiego testu (pozostałe testy na PASS) więc nie ma jak sprawdzić.

co robiłem: restart (kilka razy), wyłączenie (kilka razy), restart do ustawień fabrycznych z przywróceniem kopii ustawień i apek (osobno dla dropa gdrive i chmury Xiaomi), restart do fabryki bez przywracania danych.

 

Problem z softem (jakaś aktualizacja OTA coś zje... zepsuła - problem wystąpił 02.01 ok 16) czy jednak mam wysyłać na serwis i przeprosić się z redmi ;)

Do tej pory zero problemów ze słuchawką (nie licząc plecków, które się odkleiły jak tel w czerwcu został w aucie - ale to nie jest problem bo i tak w gumie mam)

pozdrawiam

Z.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam, czy poradziłeś sobie z tym problemem? Dzisiaj również od tak przestał mi działać home button. Przypuszczam, że to wina nowej ładowarki z aliexpress, ponieważ po podłączeniu telefon dziwnie się zachowywał, zacinał się ekran i czytnik linii papilarnych nie zawsze dobrze czytał i odblokował telefon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie mam możliwości ustawienia odblokowania za pomocą czytnika linii papilarnych. Dawniej wszystko było OK i czytnik działał. Nie wiem jaka jest przyczyna, podejrzewam jakąś dziwną aktualizację systemu.

Wersja Android: 7.1.2.N2G47H

Wersja MIUI: MIUI Global 10.3 | Stabilna  10.3.1.0 (NAMMIXM)

Wersja jądra: 3.18.31-perf-g6507e5c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dawciobiel napisał:

U mnie nie mam możliwości ustawienia odblokowania za pomocą czytnika linii papilarnych. Dawniej wszystko było OK i czytnik działał. Nie wiem jaka jest przyczyna, podejrzewam jakąś dziwną aktualizację systemu.

Wersja Android: 7.1.2.N2G47H

Wersja MIUI: MIUI Global 10.3 | Stabilna  10.3.1.0 (NAMMIXM)

Wersja jądra: 3.18.31-perf-g6507e5c

Przecież ty nie masz mi6...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...