Jump to content

ZaaQ

Użytkownicy
  • Posts

    3
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by ZaaQ

  1. Witam, pierwszy post i od razu problem. Przestał działać home button i czytnik linii papilarnych. Wybrałem numer, skończyłem rozmowę telefon poszedł do kieszeni, przyszło jakieś powiadomienie. Przy próbie zalogowania się (odblokowania ekranu) telefon nie reagował na czytnik (zrzuciłem na brudne/wyorane palce od żelu lub IPA) więc go z "wężyka" odblokowałem ale okazało się, że przestał działać klawisz home. Tak nagle, bez ostrzeżenia czy wcześniejszych problemów. Czy ktoś coś...? MCE16 MIUI Global 10.0 stable 10.0.1.0 (OCAMIFH) Andek 8.0.0 OPR1.170623.027 kernel 4.4.78 Tel na bieżąco aktualizowany (z automatu przez OTA), soft nie grzebany, diagnostyka z *#*#MIUI... nie pokazuje czytnika / przycisku home - brak takiego testu (pozostałe testy na PASS) więc nie ma jak sprawdzić. co robiłem: restart (kilka razy), wyłączenie (kilka razy), restart do ustawień fabrycznych z przywróceniem kopii ustawień i apek (osobno dla dropa gdrive i chmury Xiaomi), restart do fabryki bez przywracania danych. Problem z softem (jakaś aktualizacja OTA coś zje... zepsuła - problem wystąpił 02.01 ok 16) czy jednak mam wysyłać na serwis i przeprosić się z redmi Do tej pory zero problemów ze słuchawką (nie licząc plecków, które się odkleiły jak tel w czerwcu został w aucie - ale to nie jest problem bo i tak w gumie mam) pozdrawiam Z.
  2. Tak więc dostałem ostrzeżenie od moda (pozdrawiam mrosi) za spam i brak używania szukaj a mój post został przeniesiony do innego wątku (car audio) gdyż napomniałem o car audio (a problem dotyczy sterowaniem vol+/vol- głośniak BT) Więc wracając do tematu głośnika BT (nie car audio). Po szybkim przejrzeniu internetów: - Według producenta współpracuje on (głośnik) z urządzeniami BT 4.0 lub niższymi. - Xiaomi 3S (jak wszyscy wiedzą ma BT 4.1). Na Androidzie 6 występuje problem z urządzeniami BT i pojawił się po połączeniu regulacji głosu typu media (słuchawki, głośnik, BT) w jedną belkę, która się zmienia w zależności od używanego wyjścia audio (jak na zrzucie @FromWP - lewy obrazek dla BT). W sumie jest to dla mnie dziwne gdyż nie pamiętam aby to inaczej działało nawet na andku 2. Opisanych przez innych użytkowników problemów nie doświadczam (gubienie transmisji lub rozłączanie z zestawem, odczyt książki tel). Ale zaciekawił mnie inny temat (tutaj Google Nexus się kłania), co prawda nie doktoryzowałem się z niego ale z tego co zrozumiałem (moja angielska nie jest idealna) wraz z pojawieniem się androida 6 do użytku weszły (zostały zaimplementowane) nowe komendy/instrukcje BT które w 4.0 i niższych są trochę inne niż 4.1. Niestety wraz z nowym systemem i wsparciem dla BT 4.1 nie została w pleni zachowana kompatybilność wsteczna ze starszymi wersjami BT. Tym sposobem w komunikacji pomiędzy urządzeniami BT wspierającymi sprzętowo BT 4.1 idą nowe komendy, których starsze urządzenia nie rozumieją (mimo iż specyfikacja 4.1 nie wyklucza starych). Między innymi jest to sterowanie takimi klawiszami jak volume, next, prev. To jest bug nie ficzerek. Jako pierwsi problem ten (brak regulacji siły głosu) zgłaszali użytkownicy urządzeń Nexus po aktualizacji do marshmallow. Totalnie nie znam sprzętu ani systemu Xiaomi więc pytanie teraz odnośnie radia (jestem jednak samsungowy). Czy w urządzeniach Xiaomi można podmienić sterowniki odpowiadające za łączność bezprzewodową. Jeśli tak gdzie mam szukać wskazówek. Jeśli nie to czy po downgradzie OS zmienia się również radio. Nie potrzebuje wodotrysków chce tylko aby działała mi regulacja głośności (aby głośnik nie grał na maxa) i aby urządzenia BT 4.0 działały tak jak mają działać. PS. przy okazji odkryłem że w Renault gdy mam LG jak ktoś dzwoni to z głośników gra dzwonek, który jest w telefonie, a na Xiaomi "tyrka" standardowe "plumkanie" Renault.
  3. Witam, Mój pierwszy post więc dzień dobry Głośnik BT JBL i Philips oraz systemy car audio Peugeot i Renault. O ile w autach nie stanowi to problemu bo jest do tego "gałka" to w wypadku głośników jest to duża wada. Nabyłem teraz głośniczek Philips BT100 i podczas odtwarzania mediów (Audioteka, Spotify, YouTube) nie mogę zmienić siły głosu. Najzwyklej w świecie napie***a na maxa i nie można zmienić siły głosu. Suwak niby się przesuwa ale nie przynosi żadnych zmian. Testowałem również na głośniku JBL (nie pamiętam modelu - pożyczony dzisiaj na testy). W wypadku głośników JBL (zestaw stereo), które na obudowie mają klawisze regulacji głośności przy połączeniu z Xiaomi 3s regulacja ta nie działa (suwak się przesuwa ale głośnik tylko dudni jak oszalały). Swój głośniczek testowałem na: Samsung GT9505, LG K500n, Lenowo x201 i regulacja działa. JBL Regulacja działa zarówno na iPad2 jak i iPhone 5s jak i Galaxy S4. Co do car audio byłem wcześniej pewien, że "francuz" to tak ma (it's not a bug it's a feature), ale po szybkim teście na duecie renault + LG okazało się, że podczas słuchania audiobooka i gmeraniu w klawiszach głośności na telefonie regulacja ta działa (w Xiaomi tylko się przesuwa suwak). Co ciekawe na głośniku Philips podczas prowadzenia rozmowy (głośnik jako zestaw głośnomówiący) regulacja głośności działa a wraz z suwakiem biegającym w lewo i prawo, zgodnie z oczekiwaniami, siła głosu maleje lub rośnie. Jakieś pomysły? Redmi 3S; 6.0.1 MMB29M; MIUI Global 8.2 Stabilna 8.2.5.0(MALMIDL); Wersja jądra 3.18.20-gd701e7a
×
×
  • Create New...