Skocz do zawartości

nie działa MTP


adiz47

Rekomendowane odpowiedzi

po aktualizacji do miui 10.04 nie działa mi MTP jest tylko ladowanie, myslalem ze sie cos naprawi po aktualizacji do 10.06 ale wciaz nie dziala mtp

w developerskich wlaczone/wylaczone debugowanie.. na komputerze nic wyskakuje rowniez w menadżerze urzadzeń. Na telefonie jest tylko i wylacznie ładowanie nie da sie tego zmienic. Probowałem na wielu kablach i inne komputery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, adiz47 napisał:

po aktualizacji do miui 10.04 nie działa mi MTP jest tylko ladowanie, myslalem ze sie cos naprawi po aktualizacji do 10.06 ale wciaz nie dziala mtp

Pewnie Windows aktualizował się ostatni, więc pogubił sterowniki. Musisz je na nowo zainstalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

przechodzac do sedna to telefon nie wyswietla mi powiadomienia o podlaczeniu go do komputera "wlaczenie opcj programistycznych debugowania usb nic nie daje"

po wybraniu opcji "mtp" i uruchomieniu telefonu ponownie ta opcja zmienia sie na "ladowanie" natomiast jak nie uruchomie telefonu ponownie to nic sie nie dzieje po zmianie tej opcji

mam mam wgrane twrp 3.2.3.2 na bootmenu "power +" z rootem

po podpieciu telefonu pod fastboot telefon nie zotaje wykryty przez komputer jak i laptop "sterowniki sa popranie zainstalowane kable sa sprawne sprawdzone na innym telefonie"

format telefonu przez przywrocenie go do stanu jak z pudelka nic nie pomogl

inne dane telefonu to miui 10 global android 8.1

jesli cos pominalem co pomoglo by w rozwiazaniu problemu to prosze powiedziec i uzupelnie potrzebne informacjie

prosze o pomoc w rozwiazaniu tego problemu

dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sadze poniewaz korzystalem z tego poradnika https://miuipolska.pl/?faqs=jak-zainstalowac-fastbootadb

nie bylo tam nic o wylaczeniu podpisu cyfrowego sterownikow ale mimo to wczesniej adb wykrywal moj telefon po wpisaniu "fastboot devices" teraz tego niestety nie robi

mogl bys podeslac link z forum gdzie jest opisane jak wylaczyc ta opcje w windowsie 7 home ?

 

Edytowane przez Fox86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj Miflash:

stąd:  https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424945514

Przy kolejnych monitach o brak podpisu cyfrowego, za każdym razem wybierz: "Zainstaluj sterownik pomimo to".

i ADB:

stąd:  https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=37936&sort_by=date&sort_dir=DESC (pobierz najnowszy).

Po instalacjach restart komputera i podepnij telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laptop jak i komputer stacjonarny jest sprawny tak samo jak porty usb w nich i kable ubs jakie mam poniewaz inny telefon zostaje normalnie wykryty w systemie "mowa o samsungu s3"

czy mozliwe jest to ze namieszane jest w plikach androida tak ze nawet powrot do czystego androida nie pomaga ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Fox86 napisał:

czy mozliwe jest to ze namieszane jest w plikach androida tak ze nawet powrot do czystego androida nie pomaga ?

Jest możliwe, że masz jakiś dziadowski system. W komputerze albo telefonie.

Na innych komputerach niż dwa wymienione telefon jest wykrywany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni wcześniej miałem taki motyw z telefonem że

Wyłączył się całkowicie i nie chciał się włączyć a miał 85% baterii

Jedynie podłączenie go pod ładowarkę uruchomiło telefon

Ale nie pamiętam czy zresetował sie "nie pamiętam czy musiałem wpisywać login i hasło do odblokowania telefonu i na nowo instalować aplikacje

Od tamtej pory nie działa mi opcja mtp "a wyświetlała się na pasku powiadomień"

Myszka też nie działa

Edytowane przez Fox86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...