Mr_MZ

złe skalowanie widgetów

Recommended Posts

Mam od kilku dni poco f1 i nie ważne jaki widget wrzucę na pulpit wygląda on dziwnie jakby były źle skalowane. O co chodzi np. widgety pogodowe mają za dużą czcionke i za małe grafiki pogody, widget spotify jest jakiś spłasczony. Porównuje to z moim obecnym telefonem czyli HTC gdzie wszystkie widgety wyglądają normalnie? Zmieniałem rozmiar czcionki ale nie wpływa on na widgety Jakaś pomoc?

aha mój telefon pracuje obecnie na miui global wersja 10.6.

Edited by Mr_MZ

1 godzinę temu, Mr_MZ napisał:

Jakaś pomoc?

Po pierwsze, czy tak trudno bylo przewinąć stronę Forum w dół, aby znaleźć dział POCOPHONE...? +10 do zjawiska, którego nazwa zaczyna się na "L"...

Po drugie, co do meritum, czy korzystasz z motywu systemowego?

Przewinął i wertowałem dział dla Poco, nie znalazłem odpowiedniego tematu więc napisałem tutaj....

Korzystam z launchera poco bo taki jest zainstalowany na poco.

Edited by Mr_MZ

1 godzinę temu, Mr_MZ napisał:

Korzystam z launchera poco bo taki jest zainstalowany na poco.

Tam nie ma możliwości ustawienia motywu? Może korzystasz z innego niż systemowy...?

Jeśli chodzi o launcher to mogę tylko, że wczoraj walczyłem na tym systemowym bo sam w sobie jest spoko  generalnie oferuje wszystko a nawet i więcej niż potrzeba zwykłemu użytkownikowi. Myślałem że jest to kwestia jakiegoś ustawienia, bo ciężko mi uwierzyć, że żaden widget nie wyświetla się na nim poprawnie, tym bardziej, że w żadnej recenzji polskiej i zagranicznej nikt nie zwracał na to uwagi. Też by to oznaczało, że telefon na swoim softwarze ma mocno ograniczoną funkcjonalność w tym zakresie.

Dzisiaj wieczorem będę sprawdzał to na nova launcher aczkolwiek wolałbym pozostać przy systemowym.

Edited by Mr_MZ

12 minut temu, Mr_MZ napisał:

Dzisiaj wieczorem będę sprawdzał to na nova launcher aczkolwiek wolałbym pozostać przy systemowym.

mrosi nie mówi o luncherze, a o motywach, które są w MIUI. Wrzuć fotkę jak te widgety wyglądają, to ocenimy, czy jest z nimi rzeczywiście coś nie tak.

wieczorem wrzucę. To że coś jest nie tak to wiem, ponieważ te same widgety mam na moim obecnym telefonie czyli htc10 i tu wyglądają one tak jak powinny. Z motywów domyślnych są dwa classic i poco ale nie wpływają one na wygląd ekranu głównego poza ikonami i może innymi drobnostkami.

Fajnie jakby się ktoś wypowiedział kto ma poco f1, czy ma podobne problemy.

Edited by Mr_MZ

49 minut temu, Mr_MZ napisał:

Z motywów domyślnych są dwa classic i poco ale nie wpływają one na wygląd ekranu głównego poza ikonami i może innymi drobnostkami.

Mylisz się. Właśnie dlatego zadałem pytanie o motyw.

Wydaje mi się że testowałem na obu motywach widgety i na obu wyglądały tak samo, wieczorem sprawdzę jeszcze raz. Chyba, że może powinien ściągnąć jakiś inny konkretny motyw?

Rozdzielczość w Poco i tym HTC jest różna, tka samo proporcje ekranu, a to może skutkować różnicami w np wielkości widgetów i ich położeniu, stąd pytanie o screen jak to wygląda, bo być może wszystko jest OK...

Witam. Czy problem skalowania widgetów został rozwiązany? Niektóre widgety źle się wyświetlają. Są jakby ucięte.Jest na to jakiś sposób?