Skocz do zawartości

Funkcja drzemki w alarmie nie działa


tool17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak ustawie alarm w aplikacji mifit (funkcja drzemki włączona), to nie zawsze funkcja snooze działa. Po zadziałaniu alarmu po wciśnięciu opcji snooze lub wciśnięcia przycisku pojawia się komunikat o przesunięciu alarmu o 10 minut, lecz rzadko kiedy wibruje ponownie po tym czasie - alarm się wyłącza całkowicie. Co może być tego przyczyną? Używam jeszcze tools for amazfit z przejętymi ustawieniami powiadomień dla połączeń, aplikacji oraz wiadomości sms. Alarmy natomiast mam ustawione, poziomu mifit - z wyjątkiem opcji drzemki działają bez zarzutu. Sam zegarek fabryczny, bez żadnych modów kupiony w mediamarkt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną jest marna jakość tego zegarka, pod każdym względem. Najmarniejsze jest zawsze oprogramowanie, bo to najbardziej pracochłonna część produktu. Obstawiam, że nigdy tego nie poprawią, u mnie jest dokładnie to samo, niezależnie od softu w telefonie (Mi Fit, N&F, Gadgetbridge). Zrezygnowałem z tej funkcji drzemki, bo nie można na tym polegać (a dla mnie akurat to była ważna funkcja w "smartłoczu"). Zrezygnowałem z funkcji "treningów", bo z tych wszystkich czterech, na które pozwala ten "sportowy smartłocz", żaden się dla mnie nie nadaje. Zrezygnowałem z polskich liter w powiadomieniach, bo jeśli je wgram, to stracę chińskie znaki, których potrzebuję. W sumie to prawie całkiem zrezygnowałem z czytania powiadomień w zegarku, tylko wyciągam telefon, bo literki są tak małe, że dla mnie prawie nieczytelne. Zrezygnowałem z oglądania pomiarów pulsu (chociaż mam włączone), bo wiem, że wyniki w Mi Fit są od czapki, inne, niż zmierzone przez zegarek, czasem tylko w czasie treningu spojrzę co pokazuje zegarek. Zrezygnowałem z sekundnika na tarczy, gdy zobaczyłem ile to zjada prądu, ale w końcu wróciłem do tarczy z sekundnikiem, bo dla mnie zegarek bez sekund (do tego jeszcze "elektroniczny") to jakaś wybrakowana bieda, niby można wejść w menu i włączyć stoper, ale to czasochłonne i niewygodne, potem trzeba ten stoper zatrzymać, "smartłocz" miał ułatwiać życie, a nie utrudniać.

Za jakiś czas pewnie w ogóle zrezygnuję z tego szitu, tylko trochę mi szkoda, wydałem 300zł, a mam niewiele więcej, niż za 20zł w byle jakim zegarku elektronicznym marki no-name. Główna różnica to konieczność ładowania raz na tydzień.

Nie grzeb w firmware czy różnych wersjach Mi Fit albo innych aplikacji, ta funkcja drzemki nigdy nie działała dobrze, nie działa i wygląda, że nie będzie działać, bo kolejne wersje FW nie poprawiają żadnych błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...