Skocz do zawartości

Przesyłka wymaga indywidualnej odprawy celnej


falcom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

otoz moj problem polega na tym iz zakupilem w chinach pewne czesci do telefonu dokladnie 9 sztuk za ktore zaplacilem 390 dolarow przez konto pay pal. w chinach zadeklarowali na fakturze ze zaplacilem 39 dolarow.

 

dostalem emaila z trescia:

 

Uprzejmie informujemy, iż Państwa przesyłka, która została wysłana za pośrednictwem firmy DHL Express,  wymaga indywidualnej odprawy celnej ze względu na zadeklarowaną wartość,

W związku z dokonaniem odprawy zostaną naliczone należności celno podatkowe

 

oraz wymagaja odemnie 

 

·         tłumaczenie opisu towaru na fakturze

·         kopię wpłaty z tytułu  zakupionego towaru

·         kopię zamówienia

 

wszystko na fakturze sie zgadza orpocz ceny podanej na fakturze. jak mam im wyslac potwierzenie skoro na pay palu zaplacilem 390 usd.

 

co mam teraz zrobic ?

 

pozdrawiam :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba bede tak musial zrobic,

9szt ale to nie cale telefony tylko czesci,

jeszcze jedno pytanie, zalozmy ze mialbym przelew w paypalu na 39 usd i bym go im wyslal to by to przeszlo czy nie bradzo ?

Czlowieku a co to za roznica czy telefon czy czesci. Przepisy celne mowia wyraznie Vatu nie podlegaja prezenty ponizej bodajze 40 euro. Twoja paczka ma wartosc wyzsza. Co do kombinowania to powiedz mi jak zrobisz wplate na 39 dolarow z data wsteczna? Myslisz ze celnik to idiota. Pamietaj tylko ze to juz pod artykul podlega. Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zycze powodzenia. Tylko niech potem taka osoba sie nie zdziwi jak zostanie wszczete postepowanie karne skarbowe. Potem do zaplaty nie bedzie 100-200zl Vatu tylko 5000 zl grzywny.

Pamietajcie w UC jest rejestr osob ktore sprowadzaja podrobki albo probuja oszukac UC. Jak wpisza was do tego rejestru to kazda paczka bedzie trzepana i potem od kazdej bedzie trzeba placic. No ale lepiej 100 zl zaoszczedzic

Edytowane przez tosshi2
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba bede tak musial zrobic,

 

9szt ale to nie cale telefony tylko czesci,

 

jeszcze jedno pytanie, zalozmy ze mialbym przelew w paypalu na 39 usd i bym go im wyslal to by to przeszlo czy nie bradzo ?

Polak mądry po szkodzie? Od razu tak trzeba było robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

UC raczej listy nie ma, poniewaz wszeystkie sprawy zalatwia za na agencja celna DHL i bierze za to 80zl. Co do kombinowania, skladasz oswiadczenie pod rygorem odpowiedzialnosci z KK, a wiec raczej lepiej nie kombinowac albo jak juz to z glowa...
Co do limitu 40E to chyba dotyczy tylko cla, poniewaz oficjalnie jak cos sprowadza sie spoza wspolnoty podatkowej to nalezy zaplacic VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy koszty obsługi DHL są wpisywane oddzielnie na tym dokumencie?

97beaaeb5550af830f522a523fa9f542.jpg

Jest to wartość VAT za Hongmi które kosztowało trochę ponad 200$ rok temu.

Dhl nie chciał przepuścić bez certyfikatu, ale wszystko przeszło i żadnej opłaty za ich usługę nie płaciłem.

Chyba, że ktoś mi udowodni, że się mylę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...