Skocz do zawartości

Xiaomi wyświetla reklamy na oficjalnym oprogramowaniu.


Snajper

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio na topie jest temat reklam w telefonach tej marki. Nie którzy zaobserwowali reklamy w menu(nie wiem czy global czy China bo ciężko znaleźć informacje na pewno chodzi o oficjalne oprogramowanie)

https://android.com.pl/news/156813-xiaomi-reklamy-miui-system/

Czy jest to jakieś dziwne w dzisiejszych czasach raczej nie chodź w ustawieniach mógłby się człowiek zdziwić jak po raz pierwszy zobaczy take coś.

Widzę że także zaczynają pojawiać się dwie strony frontu ci którzy widzieli już reklamę w aplikacji(systemowej) i ci co nie widzieli(już zaczynają szukać propagandy) także wypadało by trochę bardziej przybliżyć tamat.

Dziwi trochę że nie ma jakiś artyków co gdzie wyłączyć i opisu który proces za to odpowiada (jest on od dawna systemie i jest integralną częścią)

Tak więc tutaj jest link do poradnika co gdzie wyłączyć w razie gdyby kiedyś się pojawiły

Wiadomo jak ktoś szuka to znajdzie sposób żeby wszystko po wyłączać.

 

Mnie te reklamy w cale nie dziwią a druga sprawa że nie wiadomo dokładnie od jakiego czytnika to się zaczęło bo ostatnio tylko nie którzy zaczęli się skarżyć na reklamy w ustawieniach. Może zależy od regionu lub jakiś test reakcji trudno oceniać ale nie ma co panikować zawsze jakaś furtka jest żeby to wyłączyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Snajper Od dawna w oficjalnych romach, a w zasadzie programach w nich preinstalowanych mogą pojawiać się reklamy. W sumie chyba w każdym z tych programów jest opcja w ustawieniach, czy reklamy mają się pojawiać. Opcja nazywa się ?Odbierz propozycje". Dodatkowo w ustawieniach prywatności Miui można wyłączyć spersonalizowane reklamy. Na koniec odinstalować programik msa odpowiedzialny za reklamy. I to by było na tyle, reklam w programach od Xiaomi nie będzie (bez roota, odblokowania BL czy instalowania TWRP).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Snajper napisał:

Dziwi trochę że nie ma jakiś artyków co gdzie wyłączyć

Pewnie, że nie ma, serwisy, przynajmniej te w Polsce, wolą bić pianę i zbierać odsłony na clickbaitowych tytułach niż przekazywać sensowne informacje i co najlepsze, sprawa wypłynęła z powodu twitta, w którym jest także informacja o tym, jak reklamy usunąć i na jakich regionach one występują, oczywiście tego już prawie żaden portal nie zamieścił :P.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie przez takie szczątkowe informacje bez dokładnego i rzetelnego opisu tworzą takie kłótnie.

Bo jest jeden front co wie o co chodzi i znają ustawienia systemu i które procesy systemowe za to odpowiadają i starają się pomóc innym przekazując wiedzę.

Następnie jest front który kompletnie nie chce nawet zagłębiać się w temat dla nich porostu są reklamy i to jest oburzające dla nich nie istotne jak to wyłączyć  (gdyby się pojawiło). Chcą tylko pluć.

Ostani front jaki zaobserwowałem jest taki za to że serwisy to przekazały uważają że redaktorzy są opłaceni i są idiotami i to nagonka jak ktoś próbuje ustalić przyczynę i oficjalne stanowisko firmy i jak przeciwdziałać czyli to wyłączyć to go nazwywają  idiotą który nie ma swojego zdania i nie ma pojęcia jak to wygląda. A wszystko przez to że im zazdrości że zaoszczędzili.

Porostu tak to sobie obserwuje i badam zachowania różnych frontów z ciekawości może mi się kiedyś ta wiedza przyda jak dogodzić każdej grupie i jak z nimi rozmawiać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natknąłem się na ten artykuł:

https://antyweb.pl/xiaomi-miui-reklamy/

Mam pytanie w jakim custom romie są reklamy? O ile mi wiadomo te nie wygodne procesy msa.itd są usuwane custom romie przeważnie.

Czy w np: miuipolska w aplikacjach od xiaomi są reklamy?(wiem że można wyłączyć ale czy np. opcja odbierz propozycje jest od razu włączona np. po konfiguracji czy może wogóle jest usunięta wraz z reklamami)

A na oficjalnym systemie xiaomi prawdopodobnie wyświetlanie reklam może być spowodowane zmianą regionu na inny objęty reklamami. Zauważyłem że na redmi note 5 pro często zmieniają region na inny ze względu na więcej funkcji dostępnych czy jakieś udogodnienia. A potem piszą że mają reklamy oczywiście można wyłączyć ale fajnie by było jakby xiaomi dało te ustawienia do wszystkich aplikacji w jednym miejscu a nie w każdej aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Snajper napisał:

Czy w np: miuipolska w aplikacjach od xiaomi są reklamy?

Nie, nie ma.

2 godziny temu, Snajper napisał:

A na oficjalnym systemie xiaomi prawdopodobnie wyświetlanie reklam może być spowodowane zmianą regionu na inny objęty reklamami.

Reklamy są na rynku Indyjskim (cała ta afera jest właśnie z Indii). Po zmianie regionu w globalu na Indie zaczynają pojawiać się reklamy w apkach.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi dać ktoś jakieś wiarygodne źródło że xiaomi wyświetla reklamy w Indiach. Na global

Chciałem udowodnić jednej osobie ale nie pomaga linki do wiarygodnych artykułów (nawet z oficjalnym stanowiskiem oczywiście zagranicznych) filmy z YouTube. Linki do forum.

Ogólnie cały czas chce się ona przekonać że reklamy są ale mówi że po zmianie regionu na indie na Redmi 4a nie ma.

I oczywiście uważa że to nagonka na firmę propaganda a sam zaraz pewnie zostanę uznany za opłaconego przez konkurencję.

Może macie pomysł jak to takiej osobie udowodnić nie mam ogólnie pomysłu ale lubię mieć rację.

A teraz wyjaśnienie dla czego porostu zainteresowałem się wpisem tej osoby dotyczącej xiaomi i reklam w Indiach (i chyba w niektórych regionach w ograniczonych aplikacjach) nazwała to wszystko propagandą i że jest zmyślona prawdopodobnie to mój brak umiejętności rozmawianiu z taką osobą. Oczywiście też pisałem że da się to wyłączyć. Ogólnie chciałem uświadomić że kiedyś i nas też może nastać taka praktyka więc najlepiej by było gdy napisała np. że reklamy są w Indiach ale na szczęście zawszę je można wyłączyć i jak to zrobić.

I teraz wyszło tak że ja jestem przeciwnikiem marki strasznie głupio ale zawsze lubię takie tematy poruszać i uświadamiać tym bardziej że temat ciągnę tutaj i 2 forum(gdzie mam problem)

Teoretycznie uważam że przez taką osobę która nie dopuszcza faktów do siebie firmy mogą z nami robić co chcą a my to akceptujemy.

Ale na serio mnie pokonała nie mam pojęcia jak to ugryźć :D

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Snajper napisał:

Czy mógłby mi dać ktoś jakieś wiarygodne źródło że xiaomi wyświetla reklamy w Indiach. Na global

Nie wiem czy w Indiach, ale z regionem ustawionym na Polskę, lub Szwajcarię może wyświetlać, bo z takimi sprawdzałem. Jak to udowodnić i po co, nie wiem. Nawet z wyłączoną personalizacja reklam w ustawieniach prywatności, jakieś przypadkowe mogą się wyświetlać. W aplikacjach gdzie jest ustawiona opcja Odbierz propozycje. Oczywiście można wyłączyć. Po ustawieniu regionu na Indie, potrafi nawet doinstalować jakieś aplikacje i usługi przeznaczone dla tamtego regionu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...