Skocz do zawartości

kompas - błędna wysokość


Oxygenum2002

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Kompas, a co za nim idzie aplikacje, które korzystają z tego typu danych jak MiFit podają mi (oczywiście po kalibracji!) wysokość za dużą o jakieś 30 metrów. Pozostałe parametry GPS-u są perfekcyjne. Zdaje sobie sprawę, że ustalenie wysokości obarczone jest największym błędem, ale... Oprócz włączonego MiFita wczoraj na przejażdżce rowerowej mam stale włączoną lokalizację Google. Google Fit automatycznie wykrył i zarejestrował jazdę i ku mojemu zdziwieniu profil wysokości jest tam bardzo zgodny z prawdą (a już na pewno nie różni się o 30 metrów). Stąd moje podejrzenia że to jakiś dziwny bug. Jakieś pomysły jak z tym zawalczyć?

Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po kalibracji pokazuje ~200m wysokość. Jak jestem na piętrze mam ~206, schodząc na parter ~202, czyli różnica wysokości się zgadza, mieszkam ~30km od zatoki gdańskiej, na wzniesieniu, więc wszystko wydaje się być ok. (miejscowość sama w sobie jest według map w necie, nie wiem na ile można im ufać ~165m.n.p.m., doliczając budynek, wzniesienie etc wychodzi mniej więcej ok.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a sprawdzałeś jak wysokość pokazują ci programy do sprawdzania GPS zewnętrzne? Zobacz proszę na moje screeny - jeden z aplikacji kompas wysokość ponad 140 m. Z zewnętrznej aplikacji 124 - i tyle też powinno być w miejscu w którym jestem według map. 

Screeny dzieliło kilka sekund bo kompas nie obsługuje dzielonego ekranu. 

Wygląda to na błąd aplikacji kompas niestety takie dane zasysa Endomondo oraz MiFit

Screenshot_2018-08-27-16-44-22-657_com.miui.compass.png

Screenshot_2018-08-27-16-44-18-718_com.android.systemui.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem dla testu ze 4 apki... KAŻDA pokazuje inaczej. Zakres mam od ~180 do ~220. Kwestia jest tego na jakim czujniku/parametrze bazuje apka, jedna bazowała na ciśnieniu (i tutaj miałem najwyższe wyniki zgodne z kompasem), wyniki bazujące na mapie są najniższe, a te bazujące na GPS się wahają w zależności od jakości sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...