Oxygenum2002 Opublikowano 24 Sierpnia 2018 Udostępnij Opublikowano 24 Sierpnia 2018 Cześć, Kompas, a co za nim idzie aplikacje, które korzystają z tego typu danych jak MiFit podają mi (oczywiście po kalibracji!) wysokość za dużą o jakieś 30 metrów. Pozostałe parametry GPS-u są perfekcyjne. Zdaje sobie sprawę, że ustalenie wysokości obarczone jest największym błędem, ale... Oprócz włączonego MiFita wczoraj na przejażdżce rowerowej mam stale włączoną lokalizację Google. Google Fit automatycznie wykrył i zarejestrował jazdę i ku mojemu zdziwieniu profil wysokości jest tam bardzo zgodny z prawdą (a już na pewno nie różni się o 30 metrów). Stąd moje podejrzenia że to jakiś dziwny bug. Jakieś pomysły jak z tym zawalczyć? Z góry dzięki :) Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
Nezumi Opublikowano 24 Sierpnia 2018 Udostępnij Opublikowano 24 Sierpnia 2018 U mnie po kalibracji pokazuje ~200m wysokość. Jak jestem na piętrze mam ~206, schodząc na parter ~202, czyli różnica wysokości się zgadza, mieszkam ~30km od zatoki gdańskiej, na wzniesieniu, więc wszystko wydaje się być ok. (miejscowość sama w sobie jest według map w necie, nie wiem na ile można im ufać ~165m.n.p.m., doliczając budynek, wzniesienie etc wychodzi mniej więcej ok.) Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
Oxygenum2002 Opublikowano 27 Sierpnia 2018 Autor Udostępnij Opublikowano 27 Sierpnia 2018 Hmm a sprawdzałeś jak wysokość pokazują ci programy do sprawdzania GPS zewnętrzne? Zobacz proszę na moje screeny - jeden z aplikacji kompas wysokość ponad 140 m. Z zewnętrznej aplikacji 124 - i tyle też powinno być w miejscu w którym jestem według map. Screeny dzieliło kilka sekund bo kompas nie obsługuje dzielonego ekranu. Wygląda to na błąd aplikacji kompas niestety takie dane zasysa Endomondo oraz MiFit Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
Nezumi Opublikowano 27 Sierpnia 2018 Udostępnij Opublikowano 27 Sierpnia 2018 Pobrałem dla testu ze 4 apki... KAŻDA pokazuje inaczej. Zakres mam od ~180 do ~220. Kwestia jest tego na jakim czujniku/parametrze bazuje apka, jedna bazowała na ciśnieniu (i tutaj miałem najwyższe wyniki zgodne z kompasem), wyniki bazujące na mapie są najniższe, a te bazujące na GPS się wahają w zależności od jakości sygnału. Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
Rekomendowane odpowiedzi