Jump to content

Mi A2 Lite vs Redmi Note 4

krzygaj
 Share

Recommended Posts

Witajcie,

Koledzy czy przesiadka na w/w model(wersja 4/64) z Redmi Note 4 4/46 jest dobrym pomysłem?

Wiem, że procek jest ten sam, ale nie gram a to na czym mi zależy, to mocna bateria - i tu i tu jest 4000.

Co mi się podoba w Mi A2 Lite to:

• ekran notch
  • wysoka rozdzielczość
  • mniejszy niż RN 4 przy lepszych parametrach(rozdzielczość ekranu)
  • mocna bateria

Są też i minusy:

• brak MIUI
  • jednokolorowa dioda powiadomień

Reszta tak naprawdę nie ma znaczenia.

Piszę, bo jeszcze mogę anulować zamówienie w GB - wysyłka dopiero po 10.08 :)

Z góry dzięki za konstruktywne argumenty za/przeciw.

Dzięki - na podpowiedzi.

Głównie przemawia do mnie wizualnie ten Mi A2 Lite - po prostu podoba mi się, no i ten notch coś nowego i "trendy" :) Miałem w ręku Huawei P20 Lite i bardzo mi się spodobał.

Zdaję sobie sprawę, że w zasadzie będzie to RN4 - tylko inaczej obudowany :) - pomijając brak MIUI.

No właśnie a propo braku MIUI - ciekawe czy się przyzwyczaję.

Mój RN4 jest w miarę świeży ma ze 3-4mce - bateria przy moim użytkowaniu trzyma 4-6 dni :o

No nic spróbuję - najwyżej będzie na handel :) - na GB jest w pre order + mi band 3 w gratisie - mi band będzie na sprzedaż + ew RN4 także niewiele dołożę do interesu.

Jak już dojdzie, to dam znać jak wrażenia :) i czy było warto.

Pzdr

• 2 weeks later...

Witajcie,

Wczoraj otrzymałem telefon i trochę się nim pobawiłem. Poniżej moje uwagi/spostrzeżenia:

• wizualnie telefon prezentuje się bardzo fajnie, węższy niż RN4, długość jest taka sama - ale to można sobie wyczytać i obejrzeć w internetach :)
  • trochę brakuje akcesoriów do telefonu - szkło, etui itd... - z czasem pewnie będzie lepiej jak stanie się bardziej popularny. Póki co zamówiłem trochę gratów z Ali - zobaczymy co to przyjdzie i jak będzie pasować
  • wkurza mnie pasek "Powiedz ok google" - na chwilę obecną możliwy do usunięcia tylko poprzez zmianę launchera
  • udało mi się zainstalować Magisk
  • brakuje wybudzenia telefonu przez podwójne kliknięcie w ekran
  • aplikacja sms nie ma harmonogramowania wysyłek - już wiem, że będę musiał czymś ją zastąpić
  • jednokolorowa dioda powiadomień umieszczona na dole ekranu
  • na XDA tematy dotyczące telefonu dopiero raczkują
  • muszę wymienić kartę sim - telefon obsługuje nano

Z całkowitą przesiadką z RN4 czekam aż mi przyjdzie szkło na ekran - nie chcę go przypadkowo załatwić już na początku przygody :-D

Na tą chwilę bawię się konfigurując go pod przyszłe użycie  i poznając ustawienia - póki co mam mieszane uczucia - tzn przyzwyczaiłem się do MIUI i jakoś tak teraz czuję, że będzie pod górkę :wink: - no , ale pewnie to z czasem minie w miarę jak zacznę korzystać z telefonu.

Edited by krzygaj