Skocz do zawartości

Mi A2 Lite vs Redmi Note 4


krzygaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Koledzy czy przesiadka na w/w model(wersja 4/64) z Redmi Note 4 4/46 jest dobrym pomysłem?

Wiem, że procek jest ten sam, ale nie gram a to na czym mi zależy, to mocna bateria - i tu i tu jest 4000.

Co mi się podoba w Mi A2 Lite to:

  • ekran notch
  • wysoka rozdzielczość
  • mniejszy niż RN 4 przy lepszych parametrach(rozdzielczość ekranu)
  • mocna bateria

Są też i minusy:

  • brak MIUI
  • jednokolorowa dioda powiadomień

Reszta tak naprawdę nie ma znaczenia.

Piszę, bo jeszcze mogę anulować zamówienie w GB - wysyłka dopiero po 10.08 :)

Z góry dzięki za konstruktywne argumenty za/przeciw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - na podpowiedzi.

Głównie przemawia do mnie wizualnie ten Mi A2 Lite - po prostu podoba mi się, no i ten notch coś nowego i "trendy" :) Miałem w ręku Huawei P20 Lite i bardzo mi się spodobał.

Zdaję sobie sprawę, że w zasadzie będzie to RN4 - tylko inaczej obudowany :) - pomijając brak MIUI.

No właśnie a propo braku MIUI - ciekawe czy się przyzwyczaję.

Mój RN4 jest w miarę świeży ma ze 3-4mce - bateria przy moim użytkowaniu trzyma 4-6 dni :o

No nic spróbuję - najwyżej będzie na handel :) - na GB jest w pre order + mi band 3 w gratisie - mi band będzie na sprzedaż + ew RN4 także niewiele dołożę do interesu.

Jak już dojdzie, to dam znać jak wrażenia :) i czy było warto.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie,

Wczoraj otrzymałem telefon i trochę się nim pobawiłem. Poniżej moje uwagi/spostrzeżenia:

  • wizualnie telefon prezentuje się bardzo fajnie, węższy niż RN4, długość jest taka sama - ale to można sobie wyczytać i obejrzeć w internetach :)
  • trochę brakuje akcesoriów do telefonu - szkło, etui itd... - z czasem pewnie będzie lepiej jak stanie się bardziej popularny. Póki co zamówiłem trochę gratów z Ali - zobaczymy co to przyjdzie i jak będzie pasować
  • wkurza mnie pasek "Powiedz ok google" - na chwilę obecną możliwy do usunięcia tylko poprzez zmianę launchera
  • udało mi się zainstalować Magisk
  • brakuje wybudzenia telefonu przez podwójne kliknięcie w ekran
  • aplikacja sms nie ma harmonogramowania wysyłek - już wiem, że będę musiał czymś ją zastąpić
  • jednokolorowa dioda powiadomień umieszczona na dole ekranu
  • na XDA tematy dotyczące telefonu dopiero raczkują
  • muszę wymienić kartę sim - telefon obsługuje nano

Z całkowitą przesiadką z RN4 czekam aż mi przyjdzie szkło na ekran - nie chcę go przypadkowo załatwić już na początku przygody :-D

Na tą chwilę bawię się konfigurując go pod przyszłe użycie  i poznając ustawienia - póki co mam mieszane uczucia - tzn przyzwyczaiłem się do MIUI i jakoś tak teraz czuję, że będzie pod górkę :wink: - no , ale pewnie to z czasem minie w miarę jak zacznę korzystać z telefonu.

Edytowane przez krzygaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...