Jump to content

Słuchawki Xiaomi Mi A1


Recommended Posts

Witam, mam od niedawna telefon Xiaomi Mi A1, jednakże mam problem z słuchawkami. Mianowicie z tego co wiem do tego modelu wymagany jest sprzęt o wysokiej impedancji. Sprawdzałem 3 różne pary słuchawek, które wygrzebałem gdzieś z szafki i na każdej z nich były szumy. Dodam, że nie są to jakieś słuchawki z górnej półk, ale kiedy sprawdzałem na słuchawkach od kompa, które też nie są jakieś super nie było słychać żadnych szumów. Na moim starym telefonie Xiaomi Redmi Note 3 takowy problem z tymi słuchawkami też nie występował. Myślicie, że jest to związane ze słabą jakością słuchawek czy wejściem audio?Jakie słuchawki dobrze by się sprawowały przy tym telefonie? 

Z góry dzięki wielkie :)

Link to comment
Share on other sites

Z tego co czytałem to jedyne rozsądne rozwiązanie to słuchawki o impedancji 32 Ω w górę, bo wyjście w mi A1 dźwignie aż do 600 Ω.

Opcjonalnie można zastosować coś co nazywa się impedance adapter, czyli kabelek lub dodatkowy wtyk zwiększający impedancję obwodu, wpinany między telefon a słuchawki.

Niektórym pomaga wyłączenie dźwięków ekranu dotykowego.

Sam teraz z ciekawości zobaczyłem i tak, szum ustaje przy wyłączeniu dźwięku przy dotknięciu, ale pojawia się w momencie rozpoczęcia odtwarzania muzyki.

 

Edit: i tak w ogóle dalej mogą sobie ludzie mówić co chcą, ale z mi A! najlepiej w takim układzie sprawdza się stary bezprzewodowy odbiornik od Nokii BH-111, bo oferuje na prawdę niewiele gorsza jakość dźwięku od tej bezpośrednio z gniazda w mi A1, a szumów praktycznie nie ma.

Edited by LeBomB
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...