Skocz do zawartości

Słuchawki Xiaomi Mi A1


piokuspitus23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam od niedawna telefon Xiaomi Mi A1, jednakże mam problem z słuchawkami. Mianowicie z tego co wiem do tego modelu wymagany jest sprzęt o wysokiej impedancji. Sprawdzałem 3 różne pary słuchawek, które wygrzebałem gdzieś z szafki i na każdej z nich były szumy. Dodam, że nie są to jakieś słuchawki z górnej półk, ale kiedy sprawdzałem na słuchawkach od kompa, które też nie są jakieś super nie było słychać żadnych szumów. Na moim starym telefonie Xiaomi Redmi Note 3 takowy problem z tymi słuchawkami też nie występował. Myślicie, że jest to związane ze słabą jakością słuchawek czy wejściem audio?Jakie słuchawki dobrze by się sprawowały przy tym telefonie? 

Z góry dzięki wielkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to jedyne rozsądne rozwiązanie to słuchawki o impedancji 32 Ω w górę, bo wyjście w mi A1 dźwignie aż do 600 Ω.

Opcjonalnie można zastosować coś co nazywa się impedance adapter, czyli kabelek lub dodatkowy wtyk zwiększający impedancję obwodu, wpinany między telefon a słuchawki.

Niektórym pomaga wyłączenie dźwięków ekranu dotykowego.

Sam teraz z ciekawości zobaczyłem i tak, szum ustaje przy wyłączeniu dźwięku przy dotknięciu, ale pojawia się w momencie rozpoczęcia odtwarzania muzyki.

 

Edit: i tak w ogóle dalej mogą sobie ludzie mówić co chcą, ale z mi A! najlepiej w takim układzie sprawdza się stary bezprzewodowy odbiornik od Nokii BH-111, bo oferuje na prawdę niewiele gorsza jakość dźwięku od tej bezpośrednio z gniazda w mi A1, a szumów praktycznie nie ma.

Edytowane przez LeBomB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...