Sign in to follow this  
rempico

Problem z aparatem w aplikacjach

Recommended Posts

Witam, od wczoraj jestem posiadaczem Redmi 5 plus. Mui zaktualizowane ,android bodajze 7.1.
Problem polega na tym, że takie aplikacje jak instagram, snapchat, messenger strasznie przyblizają mi przednia kamerkę.
Na aplikacji aparatu ten problem nie występuje. 

Co radzicie ? 

@rempico Radzę nie używać takich aplikacji a problem zniknie xD a tak na poważnie to podczas kamerowania obraz jest "przybliżony" względem zdjęć w wyniku innej (mniejszej) rozdzielczości. To samo zaobserwujesz w aplikacji aparatu. Uruchom przedni aparat i przełącz na funkcje kamery a obraz się przybliży. Widocznie aplikacje których używasz są nastawione na kamerownie a nie robienie zdjęć lub maja zaprogramowaną taką samą rozdzielczość dla aparatu jak i kamery żeby się nie różniły rozmiarem

@rempico No to zmień w ustawieniach przedniego aparatu kadr z 4:3 na 16:9 i obraz z aparatu jak i kamery będzie takiego samego formatu/rozmiaru czyli "powiększony"

@Fonsz

Wiem, ale to nei rozwiazuje mojego problemu.. już kij z tym mam inne problemy. widzę , żę też używasz Redmi5plus

Więc powiedz mi jak sobie poradziłeś z "Zabijaniem" aplikacji w tle ? 
Największy problem mam z messengerem, wszystkie opcje ustawione tak, aby działał w tle, a jeśli go wyłącze sprzątaczem to powiadomienia mi nie przychodza, a jak wejde w mess to jakby ladowal internet i to trwa dosyć długo.. Co ciekawe w innych apkach nie jest to az tak dokuczliwe.

Zmieniałeś roota ? 

Edited by rempico

@rempico Po pierwsze nie czyść ramu bo to nic nie daje pozytywnego tylko apki się dłużej uruchamiają. Jeśli koniecznie chcesz to robić to w sprzątaczu odznacz ptaszkiem Messengera. Masz zaznaczony autostart dla Messengera? Jeszcze warto "Oszczędzanie energii" ustawić na "Bez ograniczeń". Wszystkie te opcje znajdziesz w Ustawienia>Zainstalowane aplikacje> i tu znajdź messengera

@Fonsz wszystkie ustawienia mam ustawione tak, aby mess nie mial zadnych ograniczeń. 

Zauważyłem , że ma on problem z złapaniem internetu, jak go wlaczam to chwile myśli, mysli i dopiero startuje. Jeśli zgubi internet gdy jest włączony, to momentalnie go łapie.
Czytałem o tym i jedynym wyjsciem ponoc to zmiana softu ..